روسیه مصمم به گسترش مناسبات اقتصادی با ایران

روسیه مصمم به گسترش مناسبات اقتصادی با ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از واحد مرکزی خبر،مسئولان اتاق بازرگانی روسیه درنشستی با جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی ایران، گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی را با جمهوری اسلامی ایران خواستار شدند.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، معاون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن روسیه در این نشست گفت: ایران و روسیه  با داشتن سابقه طولانی در روابط ، در همسایگی یکدیگر قرار دارند اما رقم حدود 4 میلیارد دلار تجارت میان دو کشور  تناسبی با ظرفیت های بالای ایران و روسیه ندارد.

سرگئی واسیلی ابراز امیدواری کرد ، فعالان اقتصادی دو کشور گام های مشخصی برای گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری بردارند .

وی افزود: علاوه بر حوزه تجارت، ظرفیت های زیادی برای همکاری های ایران و روسیه در حوزه های فرهنگی، گردشگری و ورزشی  وجود دارد که باید از این فرصت های استفاده کرد.

احمد حیدریان، معاون سفارت ایران در روسیه نیز با بر شمردن  قابلیت های بالای ایران و روسیه برای ارتقای همکاری های اقتصادی،علمی،فرهنگی و ورزشی گفت: گسترش این همکاری ها به نفع مردم دو کشور خواهد بود .

دراین نشست بر برگزاری نمایشگاههای اختصاصی از توانمندی های ایران در روسیه و همچنین روسیه در ایران و برنامه ریزی برای شناساندن ظرفیت های موجود به مردم دو کشور تاکید شد .

به گفته فعالان اقتصادی دو کشور، میزان مبادلات تجاری ایران و روسیه با ظرفیت های موجود همخوانی ندارد و علاوه بر موقعیت ممتاز ایران برای تجارت با روسیه ؛ جمعیت 145 میلیون نفری روسیه می تواند بازار خوبی برای کالاهای ایرانی باشد .

در این نشست محصولات ظروف چینی  یکی از کارخانجات ایران برای ورود به بازار رقابتی روسیه  معرفی شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP