علیشیری خبر داد:اجرایی شدن پروژه فاضلاب استان قم با اعطای تسهیلات بانک توسعه اسلامی

علیشیری خبر داد:اجرایی شدن پروژه فاضلاب استان  قم با  اعطای تسهیلات بانک توسعه اسلامی
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از اجرایی شدن پروژه فاضلاب استان قم با دریافت تسهیلات 70 میلیون یورویی از بانک توسعه اسلامی خبر داد .
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران علیشیری اظهار داشت: با توجه به سرمایه گذاری انجام شده از محل اعتبارات عمومی کشور و منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب استان قم ، به لحاظ کمبود منابع مالی، و در راستای تسریع در عملیات اجرائی بویژه در مناطق اولویت دار که با مشکلات زیست محیطی مواجه اند ، با بهره گیری 70 میلیون یورو تسهیلات مالی بانک توسعه اسلامی  پروژه فاضلاب این استان وارد فاز اجرایی شد.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه افزود:این پروژه شامل 97 کیلومتر شبکه جمع‌آوری(در مناطق شمال و شمال غربی شهر ) 5/12 کیلومتر خط اصلی و 6 کیلومتر خط انتقال و یک واحد تصفیه خانه به ظرفیت 250 هزارنفر می باشد که  همراه واحد احداث شده قبلی جمعاً ظرفیت 500 تا 570 هزار نفر را پوشش می دهد.
 وی در ادامه ضمن اشاره به ضرورت اجرایی شدن این پروژه خاطر نشان کرد: طرح بزرگ جمع آوری، انتقال و تصفیه بهداشتی فاضلاب شهر قم به عنوان یکی از کلان شهر های کشور به منظور حفاظت محیط زیست، جلوگیری از آلودگی منابع آب زیر زمینی منطقه و استفاده از پساب حاصل از آن و در جهت ارتقای شاخص های سلامتی و بهداشتی شهروندان صورت گرفته است.
 
 این مقام مسول در پایان یاد آور شد به لحاظ رشد جمعیت و توسعه روزافزون این شهر پیش بینی گردیده است تا سال 1415 و با اجرایکامل این طرح بزرگ ، تصفیه خانه فاضلاب به 6 تصفیه خانه هر کدام به ظرفیت 250 هزار نفر(جمعا به ظرفیت5/1 میلیون نفر)توسعه یابد .
 
لازم به ذکر است مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ فاضلاب قم با حضور وزیر نیرو، استاندار قم و جمعی از مسولین این استان  روز پنجشنبه 12 آبان ماه برگزار شد.
 
 
۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP