علیشیری اعلام کرد :همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین آغاز به کار کرد

علیشیری اعلام کرد :همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین آغاز به کار کرد
همایش بین المللی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین همزمان با برگزاری سومین نمایشگاه معرفی ظرفیتهای سرمایه گذاری چین در سایر کشورها ،امروز آغاز به کار کرد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در مصاحبه با خبرنگار ما گفت : حوزه های مورد بحث در این همایش ،سرمایه گذاری در بخشهای  انرژی (نفت و گاز)، پتروشیمی،ساختمان سازی،تولید مصالح ساختمانی،صنعت و معدن و نیروگاه(برق آبی و انرژی های نو) می باشد.

بازاریابی 19 میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری ایران در چین

علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد: همزمان با این همایش ،سومین نمایشگاه سرمایه گذاری چین در خارج از کشور  برگزار می شود که  ایران به منظور استفاده بهینه از این فرصت جهت معرفی پتانسیل ها و پروژه‌های قابل عرضه کشور به سرمایه‌گذاران چینی و نمایندگان سایر کشورها، با ارائه بیش از 19 میلیارد دلار پروژه قابل عرضه به سرمایه گذاران خارجی ضمن مشارکت درنمایشگاه با برگزاری همایش تخصصی به  معرفی پروژه های طراحی شده  خواهد پرداخت.


معاون وزیر اقتصاد هدف از برگزاری این  نمایشگاه را کشف فرصتهای جدید و مناسب جهت سرمایه گذاری چین در خارج از مرزهای این کشور از جمله  ایران  عنوان کرد.
به گفته علیشیری ،چین از جمله کشورهای سرمایه فرست به شمار می آید که بر اساس گزارشات  موسسات بین المللی، وضعیت اقتصادی چین مطلوب و محیط اقتصاد کلان این کشور با ثبات توصیف شده ‌است .


معاون وزیر اقتصاد اظهار امیدواری کرد با توجه به مزیت های اقتصادی ایران، تلاش برای بهبود فضای کسب و کار، مشارکت فعال بخش خصوصی برای حضور در محیط اقتصادی کشور، این همایش ها بتوانند زمینه های جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور را فراهم کند.
 
لازم به ذکر است سومین نمایشگاه و همایش سرمایه گذاری خارجی چین با حضور نمایندگان کشورهای مختلف از جمله اتریش، ایتالیا، فرانسه، آلمان، آمریکا، سوئیس، مجارستان، یونان، برزیل، اکراین، ایسلند، چک، استرالیا، روسیه، آرژانتین، لهستان، اروگوئه و هیأت اعزامی کشورمان به سرپرستی سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برگزار می گردد.


 هیأت اعزامی کشورمان متشکل از شرکتهای صاحب پروژه بخش خصوصی ضمن ارائه پروژه های قابل عرضه به سرمایه گذاران خارجی ، فرصت مذاکره رو در رو با سرمایه‌گذاران چینی و نمایندگان سایر کشورها را در اختیارخواهند داشت. 


لازم به ذکر است که حضور در این نمایشگاه و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین با همکاری اتاق مشترک ایران و چین برای دومین سال متوالی صورت می گیرد.

 

۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP