در هفت ماه امسال،رشد 28 درصدی صادرات کالاهای صنایع غیرفلزی

در هفت ماه امسال،رشد 28 درصدی صادرات کالاهای صنایع غیرفلزی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از ایرنا،معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، از رشد 28 درصدی ارزش صادرات کالاهای صنایع غیرفلزی شامل صنایع شیمیایی و پلیمر، غذایی، دارویی و بهداشتی و سلولزی در شش ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

 

 'افشین روغنی' روز چهارشنبه گفت: براساس اطلاعات استخراجی از آمار گمرک ایران، صادرات این صنایع طی شش ماهه اول سال جاری بیش از 10 میلیون تن و به ارزش بیش از هفت میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی حدود 14درصد واز نظر ارزشی 28 درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گفته وی، صادرات بیش از 800 ردیف تعرفه، نشان دهنده تنوع اقلام صادراتی صنایع غیر فلزی است که تنوع کالاهای صادراتی به ارزش صادرات در مدت مذکور، بیش از یک میلیون دلار بوده و حدود 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) روغنی در ادامه تصریح کرد: در این مدت به بیش از 80 کشور، حداقل یک میلیون دلار کالای تولیدی صنایع غیرفلزی صادر شده که علاوه بر کشورهای همسایه، آسیای میانه و کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای چین، هند، بلژیک، اندونزی، فیلیپین، تایوان، هلند، ایتالیا، جمهوری کره، تایلند، ویتنام، ژاپن و سنگاپور از مقاصد عمده صادراتی بودند.

وی همچنین در تشریح صادرات کالاهای غیرفلزی اظهار کرد: حدود 63درصد ارزش صادرات کالاهای غیرفلزی مربوط به مواد و محصولات شیمیایی و فرآورده های پایه نفتی بوده است که مواد پتروشیمی، قیر و روغن های موتور و صنعتی، گریس، وازلین و پارافین، از اقلام عمده صادراتی این گروه کالایی هستند.

مدیرکل صنایع غیرفلزی وزارت صنعت‌، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود، صادرات مواد و مصنوعات پلیمری در نیمه اول سال جاری را 1.6 میلیارد دلار ذکرکرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از5 درصد رشد را نشان می دهد.

وی ادامه داد: رنگ و رزین، محصولات پلاستیکی خانگی ، انواع صفحه، ورق و لوله های پلیمری، کیسه های پلاستیکی و مواد پتروشیمی، از اقلام عمده صادراتی گروه کالاهای پلیمری می باشند.

روغنی درادامه، صادرات صنایع غذایی را در نیمه اول سال جاری 455 هزار تن و به ارزش 828 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: شیرینی و شکلات ، فرآورده لبنی، ماکارونی، آبمیوه و کنستانتره ،کمپوت و کنسرو و انواع نوشابه، عمده محصولات صادراتی را شامل می‌شوند.

وی افزود: در این مدت همچنین صادرات انواع محصولات سلولزی 31 میلیون دلار و صادرات محصولات دارویی، بهداشتی و آرایشی با رشد 19 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ، حدود 155 میلیون دلار بوده است.

اقتصام **1601** 1574

۱۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP