مدیرعامل آبفای کشور در گفت‌وگو با فارس خبر داد:پرداخت وام بانک جهانی به ایران ازسرگرفته شد/ اولین قسط 50 میلیون دلار

مدیرعامل آبفای کشور در گفت‌وگو با فارس خبر داد:پرداخت وام بانک جهانی به ایران ازسرگرفته شد/ اولین قسط 50 میلیون دلار
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس ،مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از سرگیری دریافت وام از بانک جهانی برای پروژه‌های فاضلاب در ایران خبر داد و گفت: پیگیری‌ها باعث شد تا ایران بخشی از مطالبات خود از بانک جهانی را برای پروژه‌های فاضلاب به میزان 50 میلیون دلار دریافت کند.

سیدمهدی ثمره هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که ظاهرا بانک جهانی دیگر قصد ندارد به پروژه‌های فاضلاب کشور تسهیلات بدهد آیا این موضوع صحت دارد، افزود: حاکم بودن عقاید سیاسی در بانک جهانی باعث ایجاد مشکلاتی جهت استفاده از تسهیلات بانک جهانی برای پروژه‌های فاضلاب کشور شده است.


 وی ادامه داد: ایران برای گرفتن مابقی تسهیلات پروژه‌ فاضلاب شهر‌های شمالی کشور بیش از یک سال بود که تلاش می‌کرد تا این تسهیلات را از بانک جهانی دریافت کند که اواخر مهرماه سال جاری موفق شد 50 میلیون دلار از مطالبات خود را دریافت کند.


ثمره هاشمی تاکید کرد: علیرغم اینکه ایران برای پروژه‌ فاضلاب تهران یک وام 145 میلیون دلاری از بانک جهانی دریافت کرده تلاش کرد تا برای ادامه این پروژه مجددا از بانک جهانی تسهیلات دریافت کند که اتفاقا به مرحله امضای موافقتنامه‌ها هم پیش رفت اما به دلایل سیاسی اجرا و عملیاتی شدن این توافقنامه متوقف شد.

موافقتنامه اخذ تسهیلات ۳۳۰ میلیون یورویی با بانک توسعه اسلامی

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه ایران برای دریافت تسهیلات از بانک جهانی هیچگاه از مذاکره ناامید نشده است گفت: ایران برای ادامه پروژه فاضلاب در کشور با بانک توسعه اسلامی نیز موافقتنامه‌های متعددی را امضا کرده است که جدیدترین آن امضای موافقتنامه دریافت تسهیلات 330 میلیون یورویی برای بخش‌های غربی تهران بوده است.
وی افزود: برای بخش غربی تهران قرار است از تسهیلات330 میلیون یورویی بانک توسعه اسلامی استفاده و دو واحد تصفیه‌خانه که یک میلیون نفر را تحت پوشش قرار دهد احداث شود.

استفاده ۶۵۰ میلیون دلار از تسهیلات بانک جهانی و توسعه اسلامی

وی با بیان اینکه با دریافت این تسهیلات سرعت اجرای پروژه‌ فاضلاب تهران افزایش می‌‌یابد خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 650 میلیون دلار از تسهیلات بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی برای بخش آب استفاده شده است.
ثمره هاشمی گفت: در حال حاضر جمعیت تحت پوشش فاضلاب در تهران 40 درصد است که قرار است تا پایان سال به 50 درصد برسد.
به گفته وی، سعی خواهد شد تا پروژه فاضلاب تهران تا 7 سال دیگر به اتمام برسد.

 

۱۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۶:۰۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP