یک مسوول ایرانی: چین و ایران نماد ماندگار سرمایه گذاری ایجاد کنند

یک مسوول ایرانی: چین و ایران نماد ماندگار سرمایه گذاری ایجاد کنند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از ایرنا،یک مسوول سازمان سرمایه گذاری ایران روز چهارشنبه گفت: ایران و چین در زمینه سرمایه گذاری باید شرایطی فراهم کنند تا این عرصه نیز مانند روابط سیاسی ، فرهنگی و تاریخی دو کشور برای آیندگان ماندگار باشد.

 

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی ایران در سخنرانی در یک همایش اختصاصی مربوط به فرصت های سرمایه گذاری خارجی در ایران که در پکن برگزار شد این مطلب را بیان کرد.

'سامان قاسمی ' خطاب به دهها تن از سرمایه گذاران حاضر در جلسه گفت: ما باید با تلاش مشترک به مطلوبیت بهینه ای در این زمینه دست یابیم .

وی تاکید کرد : ایران و چین روابط دیرینه فرهنگی ، اقتصادی و تجاری دارند که قدمت آن به هزاران سال پیش باز می گردد اما در زمینه سرمایه گذاری خارجی باید شرایطی فراهم شود تا این عرصه نیز برای آیندگان ماندگار باشد .

وی گفت : سرمایه گذاری موجود در حد انتظار دولت ها و ملت های دو کشور نیست و نماد سرمایه گذاری میان ایران و چین هنوز شکل لازم را نگرفته است.

مدیرکل اداره سرمایه گذاری خارجی ایران در بخشی از این اظهارات به تلاش های برخی دولت های غربی برای تحریم ایران اشاره کرد و گفت: تحریم هرگز مانعی برای سرمایه گذاری نبوده است و نخواهد بود.

قاسمی تاکید کرد: در داخل ایران به هیچوجه بحث تحریم جایی ندارد و زندگی عادی در جریان است . چینی ها نیز اکنون در ایران سرمایه گذاری می کنند و پیمانکارند و مشکل بانکی هم در بخش سرمایه گذاری خارجی بسیار محدود است.

وی گفت: هم اکنون بیش از 50 سرمایه گذار چینی در ایران سرمایه گذاری کرده اند که اصلا مشکلی در این زمینه ندارند.

وی گفت که ایران آماده است تا بسرعت برای هر سرمایه گذاری از سوی چین زمینه سازی کند و نقل و انتقال سرمایه از ایران به چین و بالعکس با هیچ محدودیتی روبرو نیست .

مدیرکل اداره سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری ایران به مزایای سرمایه گذاری در ایران اشاره کرد و گفت : نرخ بازگشت سرمایه در ایران بالاتر از نقاط دیگر جهان است.

قاسمی گفت : طرح هایی در ایران وجود دارد که بالای 30 درصد نرخ بازدهی دارد که در دنیا بی نظیر است.

وی تصریح کرد : کمتر کشوری مانند ایران است که از مواد اولیه تا مصرف کننده را یکجا در خود داشته باشد . این عوامل در ایران جمع است.

وی تصریح کرد که به غیر از این در همسایگی ایران 14 کشور دیگر هستند که همگی مصرف کننده اند و با بازار ایران بالغ بر 300 میلیون نفر را در خود جای داده اند .

وی تجارت را رابطه کوتاه مدت دانست و گفت هر آن ممکن است با وجود یک شریک جدید تجاری این روابط قطع شود اما سرمایه گذاری رابطه ای بلند مدت است که هرگز قطع نخواهد شد.

وی جاده ابریشم را نماد روابط ایران خواند و گفت : ایران و چین باید یک نماد سرمایه گذاری نیز ایجاد کنند تا آیندگان به آن استناد کرده و آن را مایه مباهات خود بدانند.

وی به قوانین سرمایه گذاری خارجی در ایران اشاره کرد و گفت : ایران یکی از بهترین مجموعه مقررات را برای سرمایه گذاران خارجی تنظیم کرده است.

وی گفت : همه کشورها ریسک های تجاری دارند که این طبیعتا برعهده سرمایه گذار است اما سرمایه گذاران خارجی می توانند به آسانی در ایران کار کنند.

قاسمی تاکید کرد که نگرانی در باره سرمایه گذاری در ایران وجود ندارد و سرمایه گذاران 100 درصد مالکیت طرح های خود را دارند و می توانند به نام خود در ایران شرکت ثبت کنند .

وی گفت که انتقال سود سرمایه از ایران نه تنها مشکلی برای سرمایه گذاران خارجی نیست بلکه دولت ایران برای این کار از آنها حمایت می کند.

یادآور می شود که همایش فرصت های سرمایه گذاری خارجی در ایران در چارچوب سومین نمایشگاه سرمایه گذاری خارجی 2011 چین در مرکز تجاری شهر پکن برگزار شد .

ده ها نفراز سرمایه گذاران از ایران و چین در این همایش شرکت کردند.

این همایش به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزاری شد.

۱۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۹:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP