در همایش تخصصی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین:19 میلیارد دلار طرح های سرمایه گذاری کشور عرضه شد

در همایش تخصصی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین:19 میلیارد دلار طرح های سرمایه گذاری کشور عرضه شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران همایش تخصصی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در پکن و با حضور بیش از 200 شرکت خارجی برگزار شد.

 در این همایش سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن، رئیس اتاق مشترک بازرگانی و صنایع و معادن ایران و چین و مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری، مزایا، مشوق ها و امتیازات حقوقی و فنی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران را به سرمایه گذاران بالقوه خارجی معرفی کردند.


دسترسی آسان به انرژی، بازار اشباع نشده، تقاضای مؤثر، دسترسی های ترانزیتی و نیروی انسانی ماهر و متخصص و شاخص های رو به رشد اقتصاد کلان از جمله مزیتهای مهم اقتصادی کشور بود که مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت.


دسترسی به منابع مالی مشارکتی صندوق توسعه ملی، منابع مشارکتی بانکهای تخصصی و توسعه ایی کشور و اعطای جوایز جذب سرمایه گذاری خارجی از جمله مزیتهای جدیدی بود که از سوی سخنرانان ایرانی مطرح شد.


به گزارش خبرنگار ما ،در این همایش قریب 200 پروژه سرمایه گذاری کشور عمدتاً بوسیله بخش خصوصی به ارزش تقریبی 19 میلیارد دلار در حوزه های گردشگری، پتروشیمی، ساخت و ساز، معدن، طرح های انتقال آب، نیرو و انرژی و نیروگاه ها عرضه شد.


گفتنی است ،بر پایه برنامه ریزی بعمل آمده پس از نشست افتتاحیه مذاکرات مستقیم و رودرروی طرفین شامل صاحب طرح های طرف ایرانی و سرمایه گذاران خارجی آغاز شد و انتظار می رود که به دلیل مزیتهای موجود در طرح های ارائه شده بتوان قراردادی کاری فی مابین طرفین تنظیم شود.


لازم به ذکر است که هیأت 40 نفره از جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری چین و همایش فرصتهای سرمایه گذاری از جمله پرکارترین و فعال ترین کشورهای  شرکت کننده(قریب 50 کشور خارجی) بوده اند.

۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP