جهش صادراتی ایران به بازارهای کشورهای همسایه

جهش صادراتی ایران به بازارهای کشورهای همسایه
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران از جهش صادراتی ایران به بازارهای پیرامونی اعم از کشورهای مشترک المنافع، قفقاز، کشورهای عربی و آسیای میانه در نیمه نخست امسال خبر داد.

  
  
'رضا توفیقی' گفت: میزان صادرات ایران به کشورهای پاکستان، افغانستان و ترکیه در نیمه نخست امسال 34 درصد رشد کرده است.
وی افزود: صادرات ایران به کشورهای عربی در شش ماه نخست امسال 24 درصد رشد داشته است.
معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: صادرات ایران به کشورهای اردن و سوریه به ترتیب در نیمه نخست امسال 27 و 13 درصد افزایش یافته است.


توفیقی با اشاره به رشد 50 درصدی صادرات ایران به کشورهای اوکراین، بلاروس و فدراسیون روسیه در 6 ماه نخست امسال، گفت: در این مدت 172 میلیون و 698 هزار و 332 دلار کالا از به این کشورها صادر شده است.


وی افزود: در نیمه نخست امسال 839 میلیون دلار کالا به کشورهای مشترک المنافع صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد کرده است.


معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: صادرات ایران در نیمه نخست امسال به کشورهای آسیای میانه اعم از ترکمنستان، قرقیزستان و قزاقستان به ترتیب 10، 14 و 6 درصد افزایش یافته است. 
 

۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۴:۵۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP