نصب نخستین نیروگاه 10 مگاواتی آبی ایرانی در کردستان

نصب نخستین نیروگاه 10 مگاواتی آبی ایرانی در کردستان
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از مهر ،مجری طرح نیروگاه آزاد از نصب نخستین نیروگاه آبی ساخت داخل با توان 10 مگاوات در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید احمدزاده از نصب نخستین نیروگاه آبی ساخت داخل با توان 10 مگاوات و به روش B.O.T توسط متخصصان ایرانی در استان کردستان خبر داد و گفت: در زمان حاضر، طراحی ساختمان نیروگاه به پایان رسیده است و اجرای ساختمان نیروگاه نیز حدود 20 درصد پیشرفت دارد.

مجری طرح نیروگاه آزاد، اظهار داشت: پس از سال‌ها بحث و مطالعه در خصوص ساخت توربین‌های برق آبی در داخل کشور، تصمیم گرفته شد تا نخستین نیروگاهی که طراحی و ساخت تجهیزات آن در داخل کشور انجام می شود، نيروگاه آزاد باشد.

وی افزود: بر این اساس، گروهی متشکل از متخصصان داخلی بر روی طراحی، مدل‌سازی و ساخت تجهیزات توربین این نیروگاه شامل رانر، گاورنر و درفت تیوب‌ها بی‌وقفه کار کردند و هم‌ اکنون بخش عمده‌ای از طراحی‌ها به پایان رسیده است.

احمدزاده خاطر نشان کرد: هم‌اکنون ساخت درفت تیوب‌ها تمام شده و آماده حمل به کارگاه است، ضمن اینکه رانرها نیز در مرحله ساخت و تکمیل قرار دارند. ژنراتور این نیروگاه نیز تا آخر امسال به ساختگاه حمل می‌شود.

مجری طرح نیروگاه آزاد با اشاره به پیشرفت طرح مطابق جدول زمان‌بندی، عنوان کرد: در زمان حاضر طراحی ساختمان نیروگاه به پایان رسیده است و اجرای ساختمان نیروگاه نیز حدود 20 درصد پیشرفت دارد.

وی با اظهار امیدواری از تکمیل ساختمان نیروگاه تا پایان سال‌ جاری، اظهار داشت: امیدواریم عمده عملیات ساخت تجهیزات نیروگاه نیز امسال به پایان برسد و بر اساس برنامه‌ ریزی‌های انجام شده، مهرماه سال آینده واحدهای نیروگاهی وارد شبکه شوند.

احمدزاده با اشاره به جاذبه‌های این طرح برای بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری، ادامه داد: این جاذبه‌ها شامل سرمایه‌گذاری کم و بازگشت سریع سرمایه، پایان یافتن مطالعات مقدماتی،‌ پیشرفت 90 درصدی بخش ساختمانی مورد نیاز برای احداث نیروگاه برق‌آبی و در نهایت تضمین دولت جهت خرید برق به قیمت مناسب نیروگاه‌های با ظرفیت کمتر از 10 مگاوات است.


۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۵:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP