قاسمی اعلام کرد : شاخص سرمایه گذاری خارجی در هر کشوری مبین ثبات و امنیت اقتصادی و سیاسی کشور است

قاسمی  اعلام کرد : شاخص سرمایه گذاری خارجی در هر کشوری مبین ثبات و امنیت  اقتصادی و سیاسی کشور است
اولین کنفرانس یکروزه توسعه همکاریهای اقتصادی بخش خصوصی ایران و مالزی با همکاری شورای بازرگانی ایران و مالزی با هدف توسعه همکاری های اقتصادی بخش خصوصی دو کشور با حضور سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،  چهار پانل تخصصی در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی – گردشگری- صنایع غذایی و حلال – سرمایه گذاری و جذب سرمایه   از جمله محورهای این کنفرانس بود.


به گزارش خبرنگار ما  ، قاسمی  اظهار داشت: در  دنیا به سرمایه گذاری به عنوان رابطه بلند مدت و محکم در مقایسه با تجارت نگاه می شود و شاخص سرمایه گذاری خارجی در هر کشوری مبین ثبات و امنیت  اقتصادی و سیاسی  کشور سرمایه پذیر  و تعیین کننده روابط بلند مدت  سیاسی و اقتصادی کشور سرمایه پذیر با کشورهای سرمایه فرست است.


وی در ادامه ضمن تشریح قوانین ،  مقررات ، تسهیلات و مزایای سرمایه گذاری خارجی در ایران به سرمایه گذاران مالزیایی حاضر در پانل  و تبیین نحوه همکاری سازمان سرمایه گذاری با سرمایه گذاران خارجی، از سرمایه گذارن مالزیایی دعوت نمودبا بررسی فرصتهای سرمایه گذاری موجود در کشور ، حضور خود را در اقتصاد ایران  پر رنگ تر نمایند .


مدیر کل سرمایه گذاری خارجی ، با اشاره به نزدیکی زمان برگزاری همایش بزرگ فرصتهای سرمایه گذاری ایران در دوم و سوم آذر ماه که با مشارکت سرمایه گذاران خصوصی ایرانی و خارجی در تهران برگزار می شود ، از سرمایه گذاران مالزیایی دعوت نمود که در این همایش شرکت  کرده و از نزدیک با صاحبان فرصتهای سرمایه گذاری در ایران آشنا شده و زمینه  مشارکت در طرحهای سرمایه گذاری سود آور ایران را فراهم سازند.


سرمایه گذار خارجی :ایران ،فرصت مناسب برای سرمایه گذاری


در این پانل رحمان ، مدیر عامل شرکت نگین و مجری پروژه مگا مال ، به اشاره به تجربه موفق  مشارکت ایرانی و مالزیایی در راه اندازی پروژه مگا مال در ایران اشاره اظهار داشت: مالزی  با جمعیت 30 میلیون نفری بیش از 200 فروشگاه  مگا مال دارد و شهر تهران باتوجه به تراکم جمعیتی ، حداقل به حدود 30 فروشگاه مگا مال نیاز دارد که شرکت نگین برای بلند مدت در خصوص  توسعه پروژه خود برنامه ریزی نموده است.


به گفته وی ، با راه اندازی پروژه مگا مال ، علاوه بر اشتغالزایی ، نیروی انسانی شاغل در این پروژه با مدیریت چگونگی اداره فروشگاه ، رستوران داری و پارکینگ  آشنا می شوند و  بدین  ترتیب ارزش  افزوده تجمیعی این پروژه از اهمیت بسزایی برخوردار خواهد بود.


این سرمایه گذار خارجی ، کشور ایران را فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری معرفی نمود و از سرمایه گذاران خارجی خواست تا بدون توجه به تحلیلهای  نظری که در باره وضعیت ایران در رسانه های خارجی ایراد
 می شود ، به صورت عملی در اقتصاد ایران وارد شوند و از قابلیتها و فرصتهای  سرمایه گذاری در ایران

بهره مند شوند.  
 

۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۱۹:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP