اجرای قراردادهای مشارکت عمومی –خصوصی-گزارش تکمیلی 2

اجرای قراردادهای  مشارکت عمومی –خصوصی-گزارش تکمیلی 2
خانم جوانی امرسون مهمترین نکته موجود قراردادهای مشارکت عموی- خصوصی را ترتیبات،توافقات و ارتباطات فیمابین بخش عمومی و بخش خصوصید دانست و افزود : بخش دولتی معمولا به عنوان ضامن پروژه و مجری مناقصات می باشد و ریسک پروژه در قراردادهای PPP به طرفی واگذار می گردد که بهتر بتواند آن را مدیریت نماید که نکته کلیدی در قراردادهای PPP و اجرای موفق آنها " مشارکت " است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،وی در عین حال خاطر نشان کرد : در برخی از کشورها همچون انگلستان قراردادهای PPP یکسان سازی و استاندارد شده اند که  این امر به منظور آشنایی مجریان طرح و وام دهندگان بین المللی و همچنین سرمایه گذاران و پیمانکاران با فرمت واحد یک قراردادحقوقی حائز اهمیت می باشد و  با استانداردسازی قراردادهای PPP شاخص های واحدی شکل می گیرند که در اجرای موفق طرحها کمک شایانی هستند.


پبه گفته این کارشناس بین المللی ،پیش بینی ریسکها و راههای مدیریت ریسکها باید بصورت منطقی صورت پذیرند تا در زمان پیش بینی شده طرح با موفقیت اجرا شده و اتمام یابد.


در برخی کشورها ریسکهای ناشی از تغییر قوانین و مقررات صورت می پذیرد و معمولا مجری یادارنده حق امتیاز پروژه ،متحمل این ریسکها می شود.

 

 

 

۲۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۶:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP