توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی اولویت برنامه های مناطق آزاد کشور

توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی اولویت برنامه های مناطق آزاد کشور
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از ایرنا،معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور گفت: توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی از محورهای اصلی ارزیابی عملکرد و در اولویت برنامه های مناطق آزاد کشور است.

 

به گزارش  ایرنا از دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد، 'علیرضا موحدی' به اهداف اصلی شکل گیری مناطق آزاد در کشور اشاره کرد و افزود: توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی می تواند موجبات رشد و توسعه اقتصادی در مناطق، افزایش در آمد عمومی و اشتغال در مناطق آزاد را فراهم سازد.

وی با اشاره به مصوبه هیات دولت درخصوص ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد، اظهار داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولیدات داخلی و بخشنامه هیات دولت در مورد ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد به مناطق آزاد نیز متذکر شده است.

موحدی ادامه داد: این موضوع طی نامه ای به مناطق آزاد اعلام شد تا حمایت از تولیدات داخلی را در اولویت برنامه های آتی قرار داده و از خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد، خودداری شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اولویت این مناطق در مورد واردات کالاها باید بر اساس ورود مواد اولیه برای تامین نیاز تولیدات داخلی و پرهیز از واردات کالاهای لوکس و تشریفاتی تعیین شود.

وی اخبار منتشر شده برخی رسانه ها درخصوص مدیریت مناطق آزاد ارس و اروند را تکذیب کرد و گفت: هم اکنون برای دو منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس و اروند سرپرست تعیین شده و آنها تمام اختیارات قانونی و اداری مدیرعامل را دارا هستند و تمام برنامه ها و فعالیت های این مناطق به صورت عادی دنبال می شود.

به گفته ی وی، در جلسه مشترک 'حمید بقایی' دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد با مدیران عامل مناطق بر اهتمام لازم و کافی برای تحقق اهداف مذکور تاکید شد و این موضوع طی بخشنامه ای به مدیران عامل نیز ابلاغ شده است تا با تمام توان موجود گام های موثری برای ارتقای این دو شاخص برداشته شود.

 

۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۱۶:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP