وزرای اقتصادی ایران و برزیل بر ارتقای روابط اقتصادی بین دو کشور تاکید کردند

در نشست بانک جهانی و صندوق بین المللی پول
 بر ارتقای روابط اقتصادی ایران و برزیل تاکید شد

به  گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی ایران ،که برای حضور در نشست بهاره بانک جهانی و صندوق بین‎المللی پول در واشنگتن به سر می برد، در ملاقات با همتای برزیلی خود  ،راههای گسترش روابط اقتصادی بین ایران و برزیل را مورد بررسی قرار دادند.
این نشست به منظور آماده سازی اسناد مهم اقتصادی کشور در آستانه سفر رییس جمهور کشورمان به برزیل صورت می گیرد .
حسینی ضمن آمادگی ایران برای نهایی نمودن چند سند مهم اقتصادی تصریح کرد: از جمله موارد توافق شده در این نشست می توان به موافقت نامه های تشویق و حمایت از سرمایه گذاری ، اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و موافقت نامه در امور گمرکی اشاره کرد.
وی افزود: امضاء یادداشت تفاهم و همکاری در امور بانکی از جمله تاسیس  بانک و بیمه در دو کشور از جمله مباحث مهمی بودند،که طرفین برای نهایی شدن و امضای آنها در جریان سفر رئیس جمهور مورد تأکید و توافق قرار دادند.
 گودیو مانتیگا وزیر اقتصاد برزیل ضمن اعلام آمادگی برای نهایی نمودن موافقتنامه های ذکر شده، تصریح کرد که شرایط کنونی اقتصاد بین المللی و اثرات ناشی از بحران اقتصادی نشان می دهد که کشورهای در حال توسعه باید سطح و عمق همکاریهای خویش را افزایش دهند.
وزیر اقتصاد برزیل آمادگی کشور متبوع خود را برای پذیرش هیأت ایرانی و نهایی نمودن اسناد مورد گفتگو را مورد تاکید قرار داد و افزود:توافقات و یادداشت تفاهم های انجام شده ، در سفر آتی رئیس جمهور کشورمان نهایی و آماده امضاء خواهد شد.
سید شمس الدین حسینی ، در پایان با اشاره به ظرفیتهای اقتصادی و صنعتی دو کشور بر ضرورت همکاریهای بخش خصوصی فی مابین برای سرمایه گذاری تأکید کرد و افزود : قرار است نمایندگان اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن و بخش خصوصی کشورمان در هنگام سفر دکتر احمدی نژاد  همکاریهای عملی میان دو کشور را مورد بررسی و برای جذب سرمایه گذاری خارجی فی مابین گفتگو کنند.

۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۱:۳۹
روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP