وزیر اقتصاد : فرش‌قرمز برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌گسترانیم

وزیر اقتصاد : فرش‌قرمز برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌گسترانیم
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه برای حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران فرش قرمز می گسترانیم، گفت: ما آنها را شهروندان افتخاری ایران تلقی می کنیم.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از خبرگزاری مهر، سید شمس الدین حسینی امروز در همایش بزرگ فرصت های سرمایه گذاری در ایران که با حضور 250 شرکت از 25 کشور جهان در حال برگزاری است، گفت: افزایش مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی در عرصه های سرمایه گذاری و همچنین مالکیت و مدیریت اقتصادی از اولویت های ایران محسوب می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ابلاغ سیاستهای کلی اصل 44 و قوانین مربوط به آن را از ویژگی های مهم تلاش برای رونق سرمایه گذاری برشمرد و تصویب برنامه پنجم توسعه را دلیلی بر عزم ایران برای گسترش فعالیتهای اقتصادی با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری های جدید دانست.

حسینی با تاکید بر لزوم حضور بخش خصوصی در همه حوزه ها و صدور مجوزهای سرمایه گذاری گفت: هم اکنون شیوه های حضور از فاینانس تا سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور فراهم شده است.

وی از دورریختن نگاه انحصار دولتی در سرمایه گذاری های جدید و حذف قوانین محدود کننده خبر داد و بیان داشت: صندوق توسعه ملی در حال حاضر 27 میلیارد دلار ذخیره دارد و پیش بینی شده است تا 20 درصد این منابع صرف اعطای تسهیلات برای سرمایه گذاری در کشور شود.

وزیر اقتصاد تشویق و تجهیز سرمایه گذاری را از اولویت های این بخش برشمرد و تاکید کرد: ما سرمایه گذاران خارجی را شهروندان افتخاری کشور محسوب می کنیم و برای آنها فرش قرمز می گسترانیم.

حسینی با تاکید بر جمعیت 75 میلیونی ایران و وجود موقعیت های کم نظیر مواصلاتی در کشور تاکید کرد: موقعیت مناسب کشور باعث شده تا کشورهای همسایه ایران را به عنوان یک مسیر ترانزیتی مهم و قابل توجه بشناسند.

سخنگوی اقتصادی دولت از وجود ذخایر غنی نفت و گاز و معادن در کشور سخن گفت و بیان داشت: طراز تجاری مثبت و ثبات سیاسی و همچنین ریسک پایین اقتصادی موقعیت کم نظیری را برای کشور به وجود آورده است به نحوی که ایران می تواند 5 برابر ذخایر تعهد شده بالفعل خود را ذخیره کند.

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد 124 درصدی سرمایه گذاری خارجی جذب شده در ایران در فاصله 2008 تا 2010 گفت: بازار سرمایه در 6 سال گذشته 300 درصد رشد یافته است و این نشان می دهد که هم اکنون موقعیت های کم نظیری در ایران برای حضور سرمایه گذاران خارجی وجود دارد.

حسینی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورها امروز در مرز ورشکستگی قرار گرفته اند گفت: با این حال کل بدهی های خارجی ایران کمتر از 5 درصد جی بی پی آن است و ذخایر خارجی نیز 5 برابر تعهدات خارجی است. رویکرد ایران در این همایش شراکت ایرانیان با خارجیان خواهد بود.

۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP