سرمایه‌گذار خارجی هم‌وطن ماست

سرمایه‌گذار خارجی هم‌وطن ماست
وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که کل بدهی خارجی ایران هم‌اکنون کمتر از پنج درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) است و این در حالی است که ذخایر کشور پنج برابر تعهدات خارجی است.


   

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شمس‌الدین حسینی امروز در همایش بزرگ سرمایه‌گذاری در ایران با اشاره به این‌که ابلاغ سیاست‌های اصل 44 و قانون اجرای این سیاست‌ها و برنامه‌ پنجم توسعه حکایت از این دارد که عزم ایران برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی جدی است، گفت: ابلاغ این سیاست‌ها نشانگر فرصت‌های جدید در حوزه‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری است.

وی با تاکید بر این‌که امروز بخش خصوصی داخلی و خارجی در همه حوزه‌ها مجوز سرمایه‌گذاری در ایران را دارد، ادامه داد: نگاه‌های انحصار دولتی در ایران دور انداخته شده و نگاه تشویق بخش خصوصی جایگزین آن شده است. امسال جایزه جذب و تشویق سرمایه‌گذاری خارجی برای اولین‌بار در بودجه دیده شد.

به گفته‌ وزیر اقتصاد هم‌اکنون صندوق توسعه‌ ملی با سرمایه‌ بیش از 27 میلیارد دلار در اختیار سرمایه‌گذاران است به‌طوری که 20 درصد منابع آن صرف اعطای تسهیلات به کسانی می‌شود که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند.

حسینی با بیان این‌که سرمایه‌گذار خارجی هم‌وطن ما شناخته می‌شود، افزود: ما برای سرمایه‌گذاران خارجی فرش قرمز پهن می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مزیت‌های سرمایه‌گذاری در ایران گفت: ایران هم‌اکنون از نظر قدرت خرید هجدهمین کشور دنیاست و به بیش از 400 میلیون نفر جمعیت در کشور‌های همسایه خود دسترسی دارد. هم‌اکنون 100 کشور دنیا مسیر ایران را برای ترانزیت انتخاب کرده‌اند و ثبات سیاسی و ریسک اقتصادی پایین از مزیت‌های ایران برای سرمایه‌گذاری است.

وزیر اقتصاد با بیان این‌که انباشت ذخایر ارزی کشور درجه ریسک اعتباری ایران را بهبود داده است، تصریح کرد: میزان سرمایه‌ خارجی جذب شده‌ ایران در سال 2010 نسبت به سال 2008، 124 درصد رشد داشته و رشد 300 درصدی بازار سرمایه طی شش سال گذشته نشان‌دهنده‌ تلاش جدی ایران برای بهبود وضعیت اقتصاد است

۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۸:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP