علیشیری خبر داد : ائتلاف سرمایه های ملی و بین المللی

علیشیری خبر داد : ائتلاف سرمایه های ملی و بین المللی
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد گفت: بستر ائتلاف بین سرمایه های ملی و بین المللی در کشور ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری  'بهروز علیشیری' روزچهارشنبه در مراسم گشایش همایش بزرگ فرصتهای سرمایه گذاری ایران که با حضور دکتر 'محمود احمدی نژاد' رییس جمهوری در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار شد، افزود: طرح های موجود در کشور که ازسوی بخش خصوصی یا دولتی انجام شده، دارای مزیتهای زیادی است.

وی با اشاره به برگزاری 20 همایش تخصصی بین المللی در دو سال گذشته ، این همایش ها را ابزاری برای بستر سازی و پیوند سرمایه ها دانست.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه با استفاده از سازوکارهای جدید می توان تجهیز منابع مالی در بازارهای داخلی و خارجی را متنوع کرد، افزود: در حاشیه همایش امروز ، نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و هشت نشست تخصصی نیز برگزار می شود.

به گفته ی وی در این همایش 174 طرح کشاورزی، 178 طرح به ارزش 54 میلیارد یورو در بخش نفت،گاز و پتروشیمی، 240 طرح به ارزش 10 میلیارد یورو در بخش گردشگری ، 500 طرح به ارزش 24 میلیارد یورو در بخش صنعت ومعدن ، 132 طرح به ارزش 17 میلیارد یورو در بخش حمل و نقل و شهرسازی، 107 طرح به ارزش 10 میلیارد یورو در بخش انرژی و نیرو ارایه می شود.

علیشیری گفت: امروزه در سطح ملی علاوه بر انگیزه های مناسب برای فعالیتهای بخش خصوصی، نهادهای لازم برای حرکت پرشتاب و سهولت در گردش کار و همچنین کاهش هزینه های تولید درحال وقوع است.

در این همایش دو روزه 250 شرکت بین المللی از 25 کشور جهان حضور دارند.

گفتنی است، در این همایش وزرای نفت، نیرو، صنعت ، معدن و تجارت و وزیر امور اقتصادی و دارایی حضو ردارند.

۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۸:۴۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP