مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران:صنعت پتروشیمی نیازمند سالانه ۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران:صنعت پتروشیمی نیازمند سالانه ۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت:برای توسعه پتروشیمی در کشور نیاز به سرمایه‌گذاری سالانه ۶ میلیارد دلار است و مناطق ویژه اقتصادی، معافیت مالیاتی و گمرکی، کاهش هزینه حمل و نقل، فرودگاه‌های پیشرفته و زیر‌ساخت‌های قوی در اختیار سرمایه گذاران پتروشیمی قرار دارد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از  خبرگزاری فارس، عبدالحسین بیات در میزگرد تخصصی نفت در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گفت: بعد از ۴۶ سال سرمایه‌گذاری در پتروشیمی بیش از ۴۶ میلیارد دلار در این رشته سرمایه‌گذاری شده و تولید پتروشیمی به 51 میلیون تن رسیده است. در حال حاضر ایران مقام اول ارزش تولیدات پتروشیمی در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.


مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت: برای توسعه پتروشیمی در کشور نیاز به سرمایه‌گذاری سالانه ۶ میلیارد دلار است و مناطق ویژه اقتصادی، معافیت مالیاتی و گمرکی، کاهش هزینه حمل و نقل، فرودگاه‌های پیشرفته و زیر‌ساخت‌های قوی در اختیار سرمایه گذاران پتروشیمی قرار دارد.


بیات همچنین از موقعیت ممتاز ایران در منطقه جغرافیایی ویژه در کنار خلیج‌فارس و دریای عمان خبر داد و گفت: این موقعیت باعث کاهش هزینه حمل و نقل و نیز دسترسی آسان و خوراک کارخانه‌های پتروشیمی فراهم کرده است.


وی تأکید کرد: وجود نیروی متخصص و تحصیل‌کرده ایرانی و نیروی ارزان‌قیمت شرایط مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری در پتروشیمی فراهم کرده است.

 

۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP