معاون وزیر نفت: 120 پروژه نفت و گاز در دست اجرا است

معاون وزیر نفت: 120 پروژه نفت و گاز در دست اجرا است
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: 120 پروژه نفت و گاز در کشور در دست اجرا است و تلاش می کنیم 21 قرارداد را تا پایان سال جاری منعقد کنیم.

   
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا ،' احمد قلعه ‌بانی' روز چهارشنبه در نشست تخصصی نفت که در حاشیه نخستین روز برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران در محل مرکز همایش های برج میلاد تهران برپا شد، افزود: ایران با داشتن 155 میلیارد بشکه ذخایر قابل استحصال نفت ، معادل 11.2 درصد از نفت جهان را در اختیار دارد، ضمن اینکه با داشتن 34 تریلیون مترمکعب ذخایر قابل استحصال گاز طبیعی 18 درصد از منابع گاز جهان را به خود اختصاص داده است.

معاون وزیر نفت افزود: در حال حاضر 52 میدان تولیدی نفت در بخش خشکی و 18 میدان تولیدی نفت در بخش برون ساحلی کشور داریم ، ضمن اینکه 14 میدان گازی در بخش خشکی و یک میدان گازی در بخش دریا فعال است.

به گفته ی قلعه بانی ذخایر نهایی منابع هیدروکربوری ایران حدود 155 میلیارد بشکه نفت و 197.3 میلیارد بشکه گاز تجمیعی است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در حال حاضرعمر باقیمانده مخازن کشور 88 سال و 80 درصد از ذخایر هیدروکربوری کشور باقی مانده است.

قلعه بانی با بیان اینکه تا پایان برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور 156 پروژه در بخش نفت و گاز آماده سرمایه گذاری است، در پایان گفت: بسته‌های سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز دارای بازدهی مناسب و مشوق‌های جذاب برای سرمایه‌گذاران است. 
 

۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP