21 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه معادن و صنایع معدنی

21 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه معادن و صنایع معدنی
خدامراد احمدی رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت : در حوزه معادن و صنایع معدنی تاکنون حدود 21 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است.

   
 

به گزارش واحد مرکزی خبر،  احمدی در نشست تخصصی «صنعت، معدن و طرح های دانش بنیان» در مجموعه همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در ایران، با بیان اینکه 60 نوع  ماده معدنی در کشور وجود دارد که بعضی از آنها کمیاب و نایاب هستند افزود:  ایران جزو ده کشور برتر دنیا در حوزه معدن است و کشورمان به ویژه در فلزات طلا ، مس، باریت، سرب و روی جایگاه بسیار مناسبی در دنیا دارد.


وی درباره حجم صادرات صنایع معدنی گفت: سال گذشته این صادرات به رقمی حدود 10 و نیم میلیارد دلار رسید.


احمدی افزود: اگر طرح های توسعه ای در حوزه صنایع معدنی با مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی در آینده نزدیک به سرانجام برسد حجم صادرات ما در پایان برنامه پنجم توسعه به حدود 30 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.


وی در ادامه گفت: برنامه ریزی برای رسیدن به این حجم صادرات در دستور کار قرار گرفته است.
احمدی به برنامه های سازمان در طول برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و افزود: ظرفیت فولاد سازی کشور باید به 45 میلیون تن، مس به 711 هزار و آلومینیوم به 910 هزار تن برسد و رتبه نخست فولاد منطقه را کسب به دست آید.


احمدی تصریح کرد : اگر بخواهیم این برنامه ها را اجرا کنیم و به اهداف برنامه پنجم توسعه برسیم باید 40 میلیارد دلار در حوزه صنایع معدنی سرمایه گذاری شود.
احمدی استفاده از صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در حوزه صنایع معدنی  را فرصت خوبی دانست گفت: در این نشست حدود 50 طرح قابل سرمایه گذاری با رقمی بالغ بر 14 و نیم میلیارد دلار به سرمایه گذاران خارجی ارائه شده است.


در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در ایران سرمایه گذارانی از 25 کشور دنیا از جمله :کشورهای اتریش ، بلاروس ، چین ، ترکیه ، ایتالیا ، بحرین، بوسنی وهرزگوین ، هند ، چک ، ژاپن ، مالزی ، روسیه ، عربستان ،‌ انگلیس ، اوکراین ، کره جنوبی ، بنگلادش و یونان و کشورهای دیگری حضور دارند.
 
 

۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP