رسانه های چین:تحریم آمریکا مانع سرمایه گذاری در ایران نشد

رسانه های چین:تحریم آمریکا مانع سرمایه گذاری در ایران نشد
رسانه های چین روز پنجشنبه برگزاری همایش بزرگ فرصت های سرمایه گذاری در ایران را به صورت گسترده بازتاب داده و اعلام کردند که تحریم آمریکا مانع سرمایه گذاری در این کشور نشد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، مطبوعات ، تلویزیون مرکزی و خبرگزاری رسمی چین گزارش دادند: به رغم تحریم های یک جانبه آمریکا، ایران در حال برگزاری یک همایش بزرگ سرمایه گذاری است.

در این گزارش ها با اشاره به استقبال سرمایه گذاران خارجی از حضور در تهران آمده است: سرمایه گذاری خارجی در ایران در سال 2010 میلادی 124 درصد در مقایسه با سال 2008 رشد داشته است.

بنا به گزارش رسانه های چین ، این وضعیت نشان می دهد که ایران در رشد اقتصادی یک وضعیت مطلوب و رو به بهبود را تجربه کرده است.

رسانه های چین در گزارش های خود همچنین افزودند که اجلاس سرمایه گذاری ایران با هدف ارایه فرصت های سرمایه گذاری در بخش های انرژی ، صنعتی و اقتصادی ایران برگزار شده است.

خبرگزاری شین هوا از قول ' رستم قاسمی ' وزیر نفت ایران آورده است: حدود 21 میدان گاز و نفت در ایران آماده جذب سرمایه گذاری خارجی است .

' ایران باید سالانه برای حفظ رتبه دوم خود در اوپک در صنعت نفت و گاز 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند' .

'چاینا ارگ' نیز گزارش داد: صندوق توسعه ملی ایران بالغ بر 27 میلیارد دلار اعتبار دارد که سرمایه گذاران می توانند از آن استفاده کنند .

این پایگاه اینترنتی چین می افزاید: سرمایه گذاران می توانند برای اجرای طرح های سرمایه گذاری در ایران تا 20 درصد از این صندوق اعتبار دریافت کنند.

منابع خبری چین همچنین گزارش دادند نمایندگانی از 250 شرکت بین المللی از 25 کشور جهان در همایش سرمایه گذاری ایران حضور یافته اند.

بنا به این گزارش ها ، قرار است در حاشیه همایش ، چندین نشست کارشناسی در عرصه های نفت ، گاز ، پتروشیمی ، معادن ، کشاورزی ، بانکداری و بیمه تشکیل شود.

 

۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP