آمادگی ایدرو برای همکاری با سرمایه گذاران خارجی

آمادگی ایدرو برای همکاری با سرمایه گذاران خارجی
رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( ایدرو) معتقد است: ایران در یک دهه گذشته رشد چشمگیری در حوزه تولید علم داشته و به دانش های فنی بسیار مهمی دست یافته است

   
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، 'سید مجید هدایت ' عصر روز چهارشنبه در نشست تخصصی ' صنعت و معدن و پروژه های دانش بنیان ' که در حاشیه همایش بزرگ فرصت های سرمایه گذاری در ایران در برج میلاد برگزار شد ، گفت : برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها آماده همکاری با سرمایه گذاران خارجی هستیم .

وی تصریح کرد: توربین های بادی ، پلی سیلیکان ها ،GTL ( فناوری مایع سازی گاز ) ، سوخت های گیاهی، بیوایمپلنت ها و الیاف شیشه از جمله های حوزه هایی به شمار می آیند که سازمان گسترش آماده همکاری برای توسعه آنها در ایران و منطقه خاورمیانه است .

هدایت افزود: سازمان گسترش در سه محور صنایع پیشرفته ، سرمایه گذاری های ریسک پذیر و توسعه مناطق محروم (درعموم حوزه ها بسته به توانمندی های هرمنطقه) آماده سرمایه گذاری است .

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت با اشاره به فرصت های مناسبی که قانون مصوب سرمایه گذاری خارجی ، قانون برنامه پنج ساله توسعه و قانون بودجه سال 90 در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار داده ، تصریح کرد: مصوبه صندوق توسعه ملی مبنی بر کمک به تامین منابع مورد نیاز پروژه ها ( 20 درصد آن برای جذب سرمایه گذاران خارجی است ) فرصت بسیار بزرگی را در اختیار این دسته از سرمایه گذاران قرار می دهد .

وی به توانمندی های بالای ایران در حوزه منابع انسانی ، ترانزیت کالا ، صنعت و کشاورزی اشاره کرد و گفت:اکنون بیش از هر زمان دیگری زیرساخت های سرمایه گذاری در ایران فراهم است .

هدایت تصریح کرد : تولید ناخالص داخلی ایران درسال گذشته بیش از 473 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال قبل آن 55 میلیارد دلار افزایش نشان می دهد.

رییس هیات عامل ایدرو افزود: این رقم در سال آینده به 690 میلیارد دلار می رسد که نشان از توانمندی بالای صنعت و تجارت ایران دارد و زمینه های مناسبی را در اختیارسرمایه گذارن خارجی قرار می دهد.

یادآور می شود :همایش بزرگ فرصت های سرمایه گذاری در ایران با حضور نمایندگانی از 25 کشور جهان صبح امروز با حضور رییس جمهوری و وزرای صنعت ، معدن و تجارت ، نیرو ، نفت و امور اقتصادی و دارایی آغاز به کار کرد .این همایش فردا به کار خود پایان می دهد .

 

۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP