غیر ایرانیان می توانند در شرکت های بیمه در مناطق آزاد فعالیت کنند

غیر ایرانیان می توانند در شرکت های بیمه در مناطق آزاد فعالیت کنند
معاون نظارت بیمه مرکزی اعلام کرد: فعالیت اشخاص غیر ایرانی در شرکت های بیمه فعال در مناطق آزاد تجاری و صنعتی بدون محدودیت امکان پذیر است.

   
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، ' رحیم مصدق ' در پانل تخصصی بانک و بیمه همایش بزرگ سرمایه گذاری در ایران که در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد، با بیان آنکه ، مقررات بیمه ای در کشور برای افزایش رقابت پذیری تسهیل شده است ، گفت: امکان سهامدار شدن غیر ایرانی ها در شرکت های بیمه فعال در سرزمین اصلی نیز فراهم شده است.

وی با بیان آنکه ، هم اکنون 23 شرکت بیمه ای در ایران فعال است، اظهار داشت: حق بیمه تولیدی در سال گذشته شش میلیارد دلار و ضریب نفوذ بیمه نیز 1.5 درصد است.

معاون نظارت بیمه مرکزی تصریح کرد: هر چند ایران هجدهمین قدرت در اقتصاد دنیا است اما در صنعت بیمه جایگاه 46 را از آن خود کرده است.

مصدق گفت: از دو سال پیش نظام تعرفه ای در صنعت بیمه کشور برای ایجاد فضای رقابتی حذف شده و شرکت های بیمه ای می توانند حق بیمه را بر اساس وضعیت بازار تعیین کنند.

وی در پایان فعال شدن بیمه های اعتبار ، رشد بیمه های زندگی و کشاورزی را از برنامه های صنعت بیمه اعلام کرد.

 

۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP