معاون وزیر اقتصاد: استقبال خارجی‌ها از حضور در پروژه‌های نفتی ایران

معاون وزیر اقتصاد: استقبال خارجی‌ها از حضور در پروژه‌های نفتی ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از استقبال بی نظیر سرمایه‌گذارن خارجی شرکت کننده در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران برای حضور در پروژه‌های نفتی کشور خبر داد.

  
 

بهروز علیشیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: 60 درصد سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری تمایل خود را برای حضور در پروژه‌های نفتی ایران اعلام کردند.

به گفته وی از 60 درصد سرمایه‌گذارانی که تمایل خود را برای حضور در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران اعلام کرده‌اند، عده‌ای در حاشیه همایش مذاکراتی با مدیران نفتی کشور انجام دادند و عده‌ای نیز با پر کردن فرم‌های مورد نظر اقدام به ثبت‌نام در این زمینه کرده‌اند.

رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران اظهار کرد: خوشبختانه یا متاسفانه در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران بخش نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده بود.

به گفته‌ی وی، در هفته‌ی گذشته (همزمان با اجرای همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران) 10 شرکت خارجی برای حضور در پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران با مدیران نفتی کشور مذاکراتی را انجام داده‌اند.

علیشیری هم‌چنین از انعقاد قرار‌دادهای سه میلیارد دلاری و 400 میلیون دلاری برای دو پروژه‌ی نفتی و پتروشیمی قبل از برگزاری همایش بزرگ فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، وزیر نفت پیش از این از واگذاری 21 میدان نفت و گاز تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داده و اعلام کرده بود که این وزارتخانه آمادگی واگذاری میادین، پروژه‌های پالایشگاهی و پتروشیمی را به بخش خصوصی داخلی و خارجی دارد.

قاسمی همچنین از تسهیل روش‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد و تاکید کرد: قطعا روش‌های جدید سرمایه‌گذاری مورد نظر وزارتخانه به گونه‌ای خواهد بود که سرمایه‌گذاران از سود مناسبی برخوردار شوند تا انگیزه بیشتری برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها ایجاد شود.

 
 

۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP