روند رو به رشد سرمایه گذاری در طرح های نفتی با وجود تحریم ها

روند رو به رشد سرمایه گذاری در طرح های نفتی با وجود تحریم ها
مدیرعامل ملی شرکت نفت ایران گفت:‌ سرمایه گذاری در طرح های صنعت نفت با وجود اعمال تحریم ها رو به رشد است.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، مدیرعامل ملی شرکت نفت ایران در نشستی خبری با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری در طرح های نفتی در سال های 86 تا 88 به طور میانگین سالانه 9 میلیارد و 300 میلیون دلار بود افزود:‌ این رقم در سال 89 به بیش از 18 میلیارد دلار رسید و این در حالی بود که سال گذشته تحریم ها بیشتر از سالهای قبل بود.

قلعه بانی گفت: سال 1389 بیش از 50 درصد سرمایه گذاری ها در صنعت نفت، خارج از منابع داخلی وزارت نفت بود در حالیکه که سالهای پیش از آن بیشتر سرمایه گذاری ها از منابع داخلی این وزارت خانه تامین می شد.

قلعه بانی افزود:‌ در سالهای 86 تا 88 به طور میانگین سالانه سه میلیارد دلار سرمایه گذاری خارج از منابع داخلی وزارت نفت داشتیم در حالیکه این رقم در سال 89 به بیش از 9 میلیارد دلار رسید.

مدیرعامل ملی شرکت نفت ایران با بیان اینکه میزان سرمایه گذاری در حوزه صنعت نفت در 7 ماه امسال نیز نسبت به سال قبل بیشتر شده است گفت:‌ در این مدت بیش از 12 میلیارد دلار سرمایه جذب شده است.

وی تاکید کرد: این موضوع نشان می دهد که اعمال تحریم ها برای ما فرصت است.

قلعه بانی گفت:‌ حداقل هدفگذاری برای سرمایه گذاری در طرح های نفتی در سال 90، بیست و پنج میلیارد دلار و در سال 91 سی میلیارد دلار است.

۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP