مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران خبر داد: آماده سازی 120 پروژه نیروگاه برق آبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران خبر داد: آماده سازی 120 پروژه نیروگاه برق آبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از آماده سازی 120 پروژه نیروگاهی متوسط و کوچک به ظرفیت 415 مگاوات برای سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد.

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از  پایگاه خبری وزارت نیرو، در آئین آغاز بهره برداری از نیروگاه برق آبی پیران در استان کرمانشاه، مهندس "سیدمحمدرضا رضازاده" با بیان اینکه بیش از 200 میلیارد ریال در نیروگاه کوچک برق آبی پیران سرمایه گذاری شده است، به بیان ویژگی های نیروگاه های برق آبی متوسط و کوچک پرداخت و گفت: این نیروگاه ها با تولید انرژی پاک، آلودگی زیست محیطی ندارند.


وی خاطرنشان کرد: با احداث این نیروگاه ها، افزون بر شکوفایی اقتصاد در بخش خصوصی و اشتغالزایی، توان دولت در جهت تسریع روند احداث زیرساخت های کشور افزایش می یابد.


وی سپس با بیان اینکه در زمان حاضر بهترین و کم هزینه ترین منبع تجدیدپذیر تولید انرژی، نیروگاه های برق آبی متوسط و کوچک هستند، اظهار داشت: خوشبختانه در کشور ما ارتفاعات مناسب و ساختگاه های خوبی برای راه اندازی نیروگاه های برق آبی متوسط و کوچک وجود دارد.


رضازاده درخصوص پروژه های نیروگاه های برق آبی متوسط و کوچک که برای سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده شده است، گفت: 120 پروژه نیروگاهی متوسط و کوچک به ظرفیت 415 مگاوات در کشور برای سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده شده و پتانسیل احداث نیروگاه های کوچک و متوسط تا دو هزار مگاوات در کشور شناسایی شده است.


وی یادآور شد: در بررسی های صورت گرفته بیش از چهار هزار مگاوات نیروگاه های برق آبی متوسط و کوچک، پتانسیل یابی و شناسایی شده که از این میزان دو هزار مگاوات در دست مطالعه است.


مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، دروازه ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در نیروگاه های برق آبی را نیروگاه های کوچک و متوسط دانست و یادآور شد: نیروگاه های کوچک و متوسط با نیاز به سرمایه گذاری کم و زمان بازگشت سرمایه کوتاه تر، از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار هستند.


رضازاده خواستار توجه جدی مسئولان به این مقوله شد و گفت: باید با همکاری تمام نهادهای ذیربط دانش ساخت و بهره برداری از نیروگاه های آبی کوچک و متوسط را ترویج کرد.

۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP