در نشست مشترک وزرای اقتصادی ایران و روسیه راههای گسترش همکاریهای اقتصادی بررسی شد

در نشست مشترک  وزرای اقتصادی ایران و روسیه راههای گسترش همکاریهای اقتصادی  بررسی شد

 
دکتر سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی ودارایی در حاشیه نشست مشترک بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، با همتای روسی خود دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، حسینی اظهار داشت که شرایط کنونی اقتصاد جهانی به خوبی بیانگر این است که چرا و چگونه کشورهای در حال توسعه و توسعه گذار باید با هم همکاری بهتر و قویتری داشته باشند.
وی تاکید کرد: ظرفیتهای موجود اقتصاد بین  دو کشور نشان می دهد که حجم تجارت سرمایه گذاری و همکاریهای اقتصادی می تواند به سرعت ارتقاء پیدا کند.
وی در ادامه اعطای خطوط اعتباری از سوی بانکهای دو کشور را برای افزایش سطح مراودات تجاری و خدمات فنی و مهندسی لازم و ضروری دانست.
 حسینی در خصوص همکاریهای سرمایه گذاری بین دو کشور ایران و روسیه ، ضمن تشریح فضای اقتصادی کشور به همتای روسی ،از مقامات عالیرتبه آن کشور،  برای شرکت در همایش بین المللی سرمایه گذاری که در ماه آینده برگزار می شود دعوت نمود.
 "الکسی کودرین "وزیر اقتصاد روسیه  نیز ضمن اشاره به افزایش رایزنی بین دو کشور در حوزه تحولات اقتصادی، علاقمندی کشورش برای سرمایه گذاری در حوزه های نفت ، انرژی ،و بخشهای صنعتی و کشاورزی را  اعلام و توصیه کرد که کمیته ویژه ای برای پیگیری و اجرایی کردن توافقات بین  دو کشور تشکیل شود.
 در این نشست ظرفیتهای دو کشور در بخش صنایع استراتژیک، صنعت و معدن، حمل و نقل،صنایع ریلی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت و طرفین برحضور جدی و فعال بخش خصوصی دو کشور تأکید کردند.
در پایان  این نشست، معاونین ذیربط دو وزارتخانه اقتصاد ایران و روسیه به عنوان طرفین کمیته مشترک و پیگیری انتخاب شدند.

۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۹:۱۷
روابط عمومی |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP