رییس سازمان بورس:بازدهی 37 درصدی بورس ایران شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است

رییس سازمان بورس:بازدهی 37 درصدی بورس ایران شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است
رییس سازمان بورس با اشاره به بازدهی 37 درصدی بورس ایران در مقابل بازده منفی بورس های آمریکا و اروپا، گفت: شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی در بورس فراهم شده که از جمله آن تامین ارز مورد نیاز توسط بانک مرکزی است.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از خبرگزاری پانا، علی صالح آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی این خبرگزاری ، با اشاره به برنامه ریزی های دولت برای حضور سرمایه گذاران خارجی در بورس ایران گفت: بازده سرمایه گذاری طی سالهایی که بورس های آمریکا و اروپا زیان ده بوده اند بیش از 37 درصد است.

وی ادامه داد: در همایشی که چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد، جذابیت های بازار سرمایه برای سرمایه گذاران خارجی ارایه شد که نشان داد چه منافعی در ایران وجود دارد و میزان سود آوری بازار ایران در مقایسه با سایر بازارهای مشابه خارجی به بررسی گذاشته شد.

رییس سازمان بورس در پاسخ به این سوال که چه مشوق هایی برای حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه در نظر دارید، تصریح کرد: سرمایه گذار خارجی هر زمان که بخواهد از بازار بورس خارج شود، بانک مرکزی موظف به تامین ارز مورد نیاز وی به قیمت بازار آزاد است.

وی ادامه داد: اما به دلیل آنکه بازار سرمایه یک بازار رقابتی است، نمی توان مزیت های سرمایه ای برای آنها در نظر گرفت، بنابراین سایر خدمات ارایه شده به سرمایه گذاران خارجی با ایرانیان مشابه است.

صالح آبادی تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که پیش از این وجود داشت و اکنون در بازار بورس برای سرمایه گذاران رفع شده است، میزان خرید سهام بود که اکنون سرمایه گذار خارجی بدون قصد مدیریت، می تواند تا 20 درصد سهام هر شرکتی را خریداری کند.

۷ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP