ملاقات رو در روی علیشیری با هیاتهای سرمایه گذاری داخلی و خارجی و ایرانیان خارج از کشور

ملاقات رو در روی علیشیری با هیاتهای سرمایه گذاری  داخلی و خارجی و ایرانیان خارج از کشور
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه همایش بین المللی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران از نزدیک با سرمایه گذاران داخلی و خارجی گفتگو و به بررسی مسائل و مشکلات آنها پرداخت.

علیشیری در این دیدار  گفت :بررسی و حل مشکلات سرمایه گذاران خارجی یک گام اساسی و مهم در راستای شناسایی مشکلات سرمایه گذاران خارجی و  اجرای موفق پروژه های سرمایه گذاری است.


 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،یکی از ایرانیان مقیم خارج از کشور از اعلام آمادگی شرکتش برای سرمایه گذاری در صنایع غذایی  خبر داد و گفت:با اجرایی شدن این طرح زمینه ورود تکنولوژی که تاکنون فقط در اختیار کشور های اروپایی  بوده است  به کشور  فراهم می گردد .


وی در ادامه افزود: اجرایی شدن این طرح  زمینه اشتغال 340 نفر را در کشور فراهم میکند و برای اجرای آن هیچ مشکل قانونی و جود ندارد و  مشکلات جزیی نیز با مساعدت مسئولین به سرعت قابل حل می باشد.

سودده بودن بازار ایران برای سرمایه گذاری


به گزارش خبرنگار ما ، هیات سرمایه‌گذاری از یکی از کشورهایی آسیایی  نیز در  این دیدار با اشاره به برخی از مشکلات پیش آمده در جریان سرمایه‌گذاری در ایران، این مشکلات را جزئی دانسته و سودده بودن بازار ایران را بهترین عامل حضور خود در ایران اعلام کردند.


بر پایه این  گزارش ، یکی از ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از آمادگی شرکتتش برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف حمل و نقل  خبر داد .
این سرمایه گذار همچنین یاد آور شد: تاکنون مسولین سه استان کشور  در این زمینه همکاری خوبی داشتند ولی برای اجرایی شدن این پروژه نیاز مساعدت و همکاری بیشتر در زمینه  مسائل گمرکی و مالیاتی می باشد.


هیات سرمایه‌گذاری از یکی از کشورهای اروپایی  نیز در دیدار با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، ایران را یکی از مهم‌ترین کشورها برای فعالیت اقتصادی دانسته و خواستار افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی شدند.


سرمایه‌گذاران حاضر در این نشست از توانایی شرکت‌های خود در زمینه ایجاد جاده، راه‌آهن، پل و زیرساخت‌های مختلف خبر داده و برای فعالیت در زمینه‌های مختلف از جمله توسعه و ایجاد فضاهای گردشگری ابراز آمادگی کردند.


 به گزارش خبرنگار ما در این نشست یکی از ایرانیان مقیم  خارج از کشور از آمادگی خود به منظور فعالیت در حوزه گردشگری ،خبر داد و یادآور شد: برای مطالعات امکان سنجی و انجام کارهای مقدماتی این پروژه تاکنون 9 میلیون یورو سرمایه به کشور وارد کرده است و درصورت همکاری و مساعدت مسولین به منظور فراهم ساختن بسترهای زیربنایی و عمرانی،این پروژه به سرعت وارد فاز اجرایی خواهد شد.


لازم به ذکراست معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با  سرمایه گذاران خارجی سایر کشورهای شرکت کننده در  حاشیه این همایش اظهار امیدواری کرد که برگزاری همایشها و گفتگوهای رو در رو با سرمایه گذاران  خارجی زمینه های لازم برای حل مسائل و  مشکلات پیش روی آنها وارتقاء  همکاریهای اقتصادی  از طریق جذب سرمایه گذاری خارجی را فراهم کند.

 

۸ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP