معاون وزیر بازرگانی چین با علیشیری ملاقات کرد

معاون وزیر بازرگانی چین با علیشیری ملاقات کرد
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با دکتر شان معاون وزیر بازرگانی چین ضمن بی اثر خواندن تحریم ها علیه ایران، اظهار داشت: رشد آمار مربوط به سرمایه گذاری خارجی، حجم مبادلات تجارت خارجی، بازار سرمایه و خصوصی سازی ایران علیرغم تحریم ها در سالهای اخیر معادل 15 سال گذشته بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران علیشیری در این نشست با اشاره به برگزاری آخرین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که در چین برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این کمیسیون مشترک محورهای مهم مورد تفاهم  دو کشور در جدول عملیاتی گردآوری شد و من تأکید می کنم دو کشور پروتکلی برای اجرایی شدن موارد مورد تفاهم تعریف کنند.


رئیس کل سازمان سرمایه گذاری با تأکید بر این موضوع که همکاری اقتصادی دو کشور باید از مراودات  ساده تجاری ،بازرگانی و پیمانکاری به سرمایه گذاری مستقیم خارجی تبدیل شود ،خاطرنشان کرد: در این همایش دو روزه که بیش از 200 سرمایه گذار خارجی و 250 شرکت بین المللی از 25 کشور جهان حضور دارند، حضور سرمایه گذاران کشور چین قابل توجه است و من امیدوارم که این همایش ها، نشست ها و ملاقاتها، زمینه  را برای گسترش روابط پایدار و مستحکم اقتصادی ایران و چین فراهم نماید.


 به گزارش خبرنگار ما،دکتر شان معاون وزیر بازرگانی چین در این نشست با اشاره به این موضوع که آمار مربوط به میزان حجم مبادلات تجاری دو کشور از مرز 40 میلیارد دلار گذشته است، خاطرنشان کرد: دولت چین به گسترش روابط خود با ایران به ویژه در زمینه های اقتصادی اهمیت زیادی می دهد و امیدوار است که با همکاری دولت ایران و چین همکاری های اقتصادی و حجم مبادلات تجاری دو کشور افزایش یابد.


معاون وزیر بازرگانی چین ضمن بیان این مطلب که در سالهای اخیر تعداد سرمایه گذاران کشور چین در ایران افزایش قابل توجهی داشته است در ادامه افزود: تجار و سرمایه گذاران چینی در صنایع مختلف  ایران سرمایه گذاری کرده اند و از همکاری با شرکای ایرانی خود راضی هستند.


وی در ادامه افزود: روابط تجاری و اقتصادی کشور چین و ایران از قدمت طولانی برخوردار است و امروزه این کشور در زمینه صنعت از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است و سرمایه گذاران خود را به سرمایه گذاری در ایران تشویق می کند.


اعلام آمادگی چین برای سرمایه گذاری در ایران


معاون وزیر بازرگانی چین ،همچنین از تمایل سرمایه گذاران چینی در زمینه های مختلف خبر داد و ضمن اشاره به بحرانهای مالی در  اروپا و بی ثباتی در منطقه  خاطر نشان کرد:  دو کشور ایران و چین وظیفه مشابهی درخصوص توسعه اقتصادی و بهبود کیفیت زندگی مردم دارند که با همکاری یکدیگر می‌توانند  با سرعت بیشتری به اهداف توسعه ای خود برسند.

۸ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP