وزیر صنعت، معدن و تجارت:توان و سرمایه گذارى بخش خصوصى براى اکتشاف و استخراج معادن به کار گرفته مى شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت:توان و سرمایه گذارى بخش خصوصى براى اکتشاف و استخراج معادن به کار گرفته مى شود
مهدی غضنفری گفت: با توجه به قانون جدید معدن و آمادگی بخش خصوصی امیدواریم فعالان بخش خصوصی هم حرکتی را برای کار اکتشاف و استخراج معادن آغاز کنند.
 
 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت وگوی اختصاصی با  این پایگاه اطلاع رسانی درباره برنامه های این وزارتخانه برای اکتشاف و ساماندهی معادن اظهار داشت: در اتاق فکر معدن که برای نخستین بار در وزارتخانه ادغامی تشکیل شد، موضوع حضور بخش خصوصی در اکتشافات معدنی مطرح شد که چگونه می توانیم از سرمایه گذاری و توان بخش خصوصی برای اکتشاف و استخراج استفاده کنیم.
وی افزود: امیدواریم با توجه به قانون جدید معدن که ابلاغ خواهد شد و با توجه به آمادگی بخش خصوصی که جلسه اتاق فکر معدن هم اعلام کردند، بتوانیم یک ساز و کاری را داشته باشیم که نه تنها سازمان زمین شناسی و ایمیدرو که در این حوزه فعال هستند بلکه فعالان بخش خصوصی هم حرکتی را برای کار اکتشاف و استخراج معادن آغاز کنند. لذا من حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی را یک جهش واقعی در کار معدن می بینم.
غضنفری خاطر نشان کرد: برای رسیدن ظرفیت تولید مواد معدنی به افق 1404 اگر بتوانیم بخش خصوصی را به صورت سهل تری در موضوع اکتشاف معادن تشویق کنیم، اهداف مد نظر به طور حتم محقق خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: کار اکتشاف همراه با ریسک انجام می شود و بخش خصوصی مطمئن نیست که آیا کار سرمایه گذاری او سودآور خواهد بود یا خیر و بنابراین باید کمک کنیم بخشی از این ریسک را برداریم و به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.
۹ آذر ۱۳۹۰ ۱۴:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP