آمادگی هیات چینی برای سرمایه گذاری در پروزه های عمرانی

 

هیأتی متشکل از پیمانکاران برتر جمهوری خلق چین در دیدار با سرپرست  دفتر سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، از تمایل چین به حضور فعالتر در پروژه‌های عمرانی کشورمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، وانگ یوشنگ مدیرعامل شرکت  CNTI که در رأس هیأتی عالیرتبه  برای شرکت در همایش بازرگانی ایران و چین به ایران سفر کرده بود، در‌خصوص امضای موافقتنامه پروژه احداث خط انتقال آب رفسنجان با مشارکت شرکت عمران رفسنجان ، ضمن اشاره به مشکلات موجود در زمینه پروسه  تأمین مالی بانکهای چینی،‌ همکاری مقامات ایران در تسریع اجرای پروژه مذکور را خواستار شد.
سرپرست دفتر سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، با تشریح روند دو ماهه اعطای مجوز فاینانس و مقایسه آن با پروسه دو ساله تأمین مالی بانکهای چینی، هیأت مذکور را به استفاده از سایر روشهای اجرای پروژه دعوت نمود.
سامان قاسمی خاطر نشان کرد: روش اجرای فاز به فاز پروژه در قالب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی و یا ترتیبات قراردادی از جمله BOT  را به هیات چینی  پیشنهاد کردیم که آن هیات ضمن استقبال از این پیشنهاد ،قول  مساعدت داد که  اتمام احداث سد در فاز اول و سپس اجرای سایر فازها در دستور کار فوری کمیته کارشناسی چینی پروژه قرار خواهد گرفت.
قاسمی ضمن اشاره به اینکه امکان اجرای سایر پروژه‌های این شرکت در ایران از این طریق نیز بررسی  خواهدشد، یاد آور شد: هم اکنون مذاکرات اولیه سازمان عمران رفسنجان با این شرکت برای انجام پروژه انتقال آب رفسنجان شروع شده است و در حال حاضر دو تیم کارشناسی و فنی از چین و ایران در حال انجام مطالعات فنی پروژه می باشند.
لازم به ذکر است شرکت CNTIC چین در سال 1952 تاسیس شده  و  از سال 1993 فعالیت خود را در ایران شروع کرده است و در قراردادهای مختلف شامل 8 کارخانه سیمان و  طرح متروی تهران مشارکت داشته است.

 

۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۷:۰۸
روابط عمومی |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP