دعوت وزیر نفت از موسسات مالی برای سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز

دعوت وزیر نفت از موسسات مالی برای سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز
وزیر نفت از تمامی موسسات مالی، بانک ها و شرکت های بزرگ بخش خصوصی برای ورود به صنعت نفت دعوت کرد و گفت: تمامی دستگاه هایی که آمادگی سرمایه گذاری درمیادین نفتی و گازی دارند، می توانند با وزارت نفت قرارداد امضا کنند .

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،'رستم قاسمی' روز سه شنبه در حاشیه مراسم انعقاد قرارداد توسعه میدان نفتی یاران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرمایه گذاری در صنعت نفت علاوه بر اینکه منافعی نصیب سرمایه گذاران می کند کمک بزرگی نیز به صنعت نفت کشور و سرمایه گذاری بنیادی خواهد کرد.

وی ادامه داد: افزایش تولید و ظرفیت نفت درکشور امروز جزو اولویت های سرمایه گذاری است و اگر کسی دراین بخش سرمایه گذاری کند ، حتما سودمند خواهد شد.

وزیر نفت همچنین درباره برنامه های توسعه ای میادین مشترک گفت: هم اکنون حدود 20 قرارداد توسعه ای برای میادین مشترک نفت وگاز در دستور کار قرار گرفته است.

قرارداد توسعه میدان نفتی یاران امروز (سه شنبه) به امضای 'احمد قلعه بانی'و 'غلامحسین نوذری' رسید.

میدان نفتی یاران ، میدانی مشترک با عراق درمنطقه غربی کشور به ابعاد 18 در 2.5 کیلومتر به وسعت 65 کیلومتر مربع واقع شده است که در مرحله تولید زودهنگام بعد از یک سال به تولید 10 تا 15 هزار بشکه در روز می رسد.

موضوع این قرارداد بعد از 24 ماه به بهره برداری می رسد و تولید میدان بعد از این مدت به 25 هزار بشکه در روز افزایش می یابد.

ارزش سرمایه گذاری این پروژه 600 میلیون دلار است .

۹ آذر ۱۳۹۰ ۱۴:۵۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP