معدن و صنایع معدنی؛ فرصتی منحصر به فرد برای سرمایه‌گذاری در ایران

معدن و صنایع معدنی؛ فرصتی منحصر به فرد برای سرمایه‌گذاری در ایران
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی فرصتی منحصر به‌فرد برای سرمایه‌گذاری در ایران محسوب می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از  سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، "خدامراد احمدی "تصریح کرد: ارزش طرح های آماده سرمایه گذاری از طرف شرکت‌های خصوصی و خارجی به 5/14 میلیارد دلاری می رسد .


وی وجود هفت روش برای جذب سرمایه‌ را عامل مناسبی برای ایجاد انگیزه در بین شرکت های داخلی و خارجی قلمداد کرد.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در عین حال گفت: آن روش‌ها قابل مذاکره است تا زمینه مشارکت و حضور شرکت‌های داخلی و خارجی برای اتمام طرح‌ها افزایش یابد. وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این سازمان
www.imidro.org یا مذاکره رو در رو از فرصت‌های بی‌بدیل در حوزه معدن و صنایع معدنی اطلاع یابند.


احمدی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در این بخش برای هر دو طرف به‌صورت برد ـ برد خواهد بود، به‌گونه‌ای که از یک‌سو سرمایه‌گذاران از سود بالا بهره می‌برند و همزمان کشور ما نیز در این حوزه توسعه پیدا می‌کند.
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ادامه داد: در افق 1404 ایران نیازمند 45 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای اتمام طرح‌های این بخش است، به‌گونه‌ای که با تمهیدات اتخاذ شده از سوی دولت، بخشی از اعتبارات نیز با استفاده از صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.


احمدی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، 20 درصد از منابع صندوق توسعه ملی را برای سرمایه‌گذاران (داخلی و خارجی) اختصاص داده است که این امر با هدف تشویق در اجرای طرح‌های توسعه‌ای انجام شده است.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، برنامه‌های توسعه این بخش را مورد اشاره قرار داد و گفت: تا انتهای برنامه پنجم توسعه ظرفیت تولید فولاد خام تا 45 میلیون تن، مس کاتدی 711 هزار تن، آلومینیوم 910 هزار تن و طلا 5 تن می‌رسد.

۹ آذر ۱۳۹۰ ۱۶:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP