ایران بر لزوم اجرای تعهدات مالی کشورهای پیشرفته در عرصه بین المللی تاکید کرد

ایران بر لزوم اجرای تعهدات مالی کشورهای پیشرفته در عرصه بین المللی تاکید کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،نماینده جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس گروه آسیا در کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) گفت که کشورهای پیشرفته باید به تعهدات خود در اعطای کمک به کشورهای فقیر عمل کنند.

   
 
به گزارش ایرنا، عباس باقرپور معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو به عنوان رییس گروه آسیا طی سخنانی در نشست اجرایی این کنفرانس، با اشاره به گزارش اخیر آنکتاد در باره کشورهای کمتر توسعه یافته گفت: فصل جدیدی از آمال و آرزوها در این کنفرانس برای کشورهای کمتر توسعه یافته گشوده شده است.

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (UNCTAD: United Nations Conference on Trade and Development) که به اختصار آنکتاد نامیده می‌شود در سال 1964 با هدف یکپارچگی کشورهای در حال توسعه با اقتصاد جهانی تاسیس شد.

باقرپور افزود: در صورت اجرای موفق برنامه اقدام کنفرانس و اجرای تعهدات توسط کشورهای پیشرفته، می توان به امیدها و آمال این کشورها جامه عمل پوشید و باید وعده ها را به عمل تبدیل کنیم.

وی با اشاره به آمار و ارقام ارائه شده و اینکه کشورهای فقیر طی پیش بینی ها به رشد مورد نظر اهداف توسعه هزاره نخواهند رسید، گفت: بدین ترتیب این کشورها همچنان باید با فقر دست و پنجه نرم کنند.

نماینده آسیا با اظهار تاسف از اینکه طی 10 سال گذشته تنها دو کشور فقیر توانسته اند به وضعیت بالاتر ارتقا یابند، تاکید کرد: گرچه همکاری های جنوب_جنوب در ارتقای کشورهای فقیر بی تاثیر نبوده است، اما این کمک ها نوشدارو نیست و نباید در مورد آنها مبالغه کرد. بنا بر این،کشورهای پیشرفته باید به تعهد خود در اعطای کمک ها عمل کنند.

وی در ادامه با تاکید بر فرآیندی بودن توسعه، اظهار داشت: در حالیکه باید به بهبود وضعیت کشورهای فقیر توجه کرد، در عین حال باید به ارتقای کشورهای با درآمد متوسط نیز توجه داشت زیرا در غیر این صورت شاهد نزول آنها به وضعیت کشورهای فقیر خواهیم بود.

 

۱۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۸:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP