اختصاص 5.4 میلیارد دلار از صندوق توسعه به سرمایه‌گذاران خارجی

اختصاص 5.4 میلیارد دلار از صندوق توسعه به سرمایه‌گذاران خارجی
سخنگوی اقتصادی دولت از اختصاص 5 میلیارد و 400 میلیون دلار از 27 میلیارد دلار منابع فعلی صندوق توسعه ملی برای مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در طرح‌های اقتصادی ایران خبر داد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،سید شمس‌الدین حسینی در گفتگو با این خبرگزاری با تاکید بر رفع محدودیت‌های سرمایه گذاری توسط بخش غیردولتی در کشورمان، گفت: این در حالی است که پیش از این سرمایه گذاران غیر دولتی اجازه سرمایه گذاری را نداشتند.

سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه با ابلاغ سیاست‌های اصل 44 و قانون برنامه بسیاری از محدودیت‌ها کنار گذاشته است، تصریح کرد: بخش غیردولتی امروز می‌تواند در هر بخش و زمینه‌ای سرمایه گذاری کند.

وی گفت: ‌بر همین اساس است که در قانون بودجه سال جاری مشوق‌هایی برای جذب سرمایه گذاری خارجی پیش‌بینی شده است.

به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، مشوق‌هایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی از جمله اختصاص 10 میلیارد تومان براساس بودجه در نظر گرفته شده و این فقط برای سال اول و آغاز کار است. حسینی، موجودی فعلی صندوق توسعه ملی را 27 میلیارد دلار اعلام و بیان کرد: از این رقم 20 درصد برای مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: 20 درصد 27 میلیارد دلار حدود 5 میلیارد و 400 میلیون دلار می‌شود و می‌توان گفت که این رقم بزرگترین مشوق برای جذب سرمایه گذاران خارجی است.

سخنگوی اقتصادی دولت قانون جلب و حمایت از سرمایه گذاران خارجی در ایران را از مترقی‌‌ترین قوانین در کشور دانست و تصریح کرد: این قانون از سرمایه گذاران خارجی در مقابل برخی تلاطم‌ها حمایت می‌کند.

وی همچنین به مشوق‌ها و حمایت‌های در نظر گرفته شده برای سرمایه گذران در بازار سرمایه تاکید کرد و گفت:‌بر این اساس پیش بینی می‌شود که در آینده نزدیک سرمایه گذاری در کشورمان رشد بیشتری داشته باشد.

۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۱۳:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP