علیشیری خبر داد : بانک اطلاعات سرمایه‌گذاری خارجی بورسی آنلاین می‌شود

علیشیری خبر داد : بانک اطلاعات سرمایه‌گذاری خارجی بورسی آنلاین می‌شود
رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گفت: بانک اطلاعات ورودی سرمایه‌گذاری‌ها در بورس با همکاری سازمان‌های بورس و سرمایه‌گذاری خارجی اصلاح می‌شود.

 

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،بهروز علیشیری در گفتگو با این خبرگزاری در مورد سرمایه گذاری خارجی در بورس گفت: با توجه به اینکه باید رقم دقیق اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری خارجی در بورس را بدانیم بانک اطلاعات ورودی سرمایه گذاری‌ها در بورس با همکاری سازمان‌های بورس و سرمایه گذاری خارجی اصلاح می‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه در بازار سرمایه دو گونه سرمایه گذار خارجی داریم، تصریح کرد: یک نوع سرمایه گذاری است که کمتر از 10 درصد سرمایه می‌آورد که بر پایه تعریف استاندارد  FDIتلقی نمی‌شود.

وی ادامه داد: ‌اگر سرمایه گذاری وارد بازار سرمایه شد و بیش از 10 درصد سرمایه داشت و سرمایه گذار راهبردی بود و در عین حال به عنوان سرمایه گذار حق مدیریتی و فرآیندهای آن در مدیریت مداخله کرد ما وی را به عنوان FDIمی‌شناسیم.

علیشیری با تاکید بر اینکه می‌توانیم سرمایه گذار خارجی در هر بخش از جمله بانک و بیمه را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌های مهم در سطح بین‌المللی که موجب شد حجم معاملات ورودی در سرمایه گذاری مستقیم خارجی افزایش یابد به شیوه‌های غیرسهمی باز می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تدوین استراتژی توسعه صنعتی خبر داد و گفت: براساس این استراتژی، مشخص می‌شود که کدام بخش‌های صنعتی برای سرمایه گذاری در اولویت قرار دارند.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ادامه داد: همچنین این استراتژی مشخص می کند که تمرکز صنایع در کجاست و جهت گیری‌های اکثریتی سرمایه گذاری در منابع باید در کدام بخش‌ها انجام شود.

۱۹ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP