صادقی به مهر اعلام کرد: پروژه‌های 70 میلیارد یورویی در حوزه ساخت/شناسایی 100 فرصت سرمایه‌گذاری

صادقی به مهر اعلام کرد: پروژه‌های 70 میلیارد یورویی در حوزه ساخت/شناسایی 100 فرصت سرمایه‌گذاری
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از مهر ،معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شناسایی 100 فرصت سرمایه‌گذاری با ارزش 70 میلیارد یورو در حوزه راه و ترابری، گفت: بخشی از طرحهایی که در شرکت ساخت انجام می شود، با منابع دولتی است و برای باقی پروژه‌ها هم از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دعوت شده است.

احمد صادقی در گفتگو با مهر درباره سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه راه و ترابری گفت: فرصتهای سرمایه‌گذاری با ارزش بیش از 70 میلیارد یورو در حوزه‌های مختلف شناسایی و آماده سازی شده است که مشوق‌ها و قوانین حمایتی خاصی هم برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در این طرح ها وجود دارد.
 
وی بابیان اینکه از کل این فرصت‌های سرمایه گذاری حدود 80 درصد به زیر بخشهای شرکت ساخت و توسعه تعلق دارد، بیان کرد: غیر از بخش هوایی دیگر فرصت‌های سرمایه گذاری در این حوزه مربوط به شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل است که شامل طرحهای راه آهن و ساخت آزادراه ها می‌شود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بخشی از طرح‌هایی که در شرکت ساخت انجام می شود با منابع دولتی است و برای باقی پروژه ها هم از سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت شده است تا در این پروژه ها حضور یابند.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل با اشاره به عرضه فرصتهای شغلی در نمایشگاه راه و شهرسازی، تصریح کرد: سرمایه گذاران می توانند به روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری از جمله تامین منابع مالی، ساخت، بهره‌برداری و واگذاری BOT، طراحی، تدارک، ساخت و تامین مالیEPCF در طرحها حضور و مشارکت داشته باشند.
 
صادقی بابیان اینکه تاکنون طرحهای زیادی در قالب تفاهم نامه با بخش خصوصی به اجرا رسیده است، گفت: حضور بخش خصوصی می تواند سرعت اجرای پروژه ها را افزایش داده و به توسعه بیشتر زیر بناهای حمل و نقل کمک کند.
 
وی به موقعیت جغرافیایی خاص ایران اشاره کرد و گفت: ایران در مرکز اتصال خاورمیانه، آسیا و اروپا و همچنین دسترسی به آب‌های آزاد با بیش از 3700 کیلومتر مرز آبی در شمال و جنوب است؛ بنابراین زمینه توسعه زیربناهای حمل و نقل و حضور گسترده سرمایه گذاران در کشور وجود دارد.

 

۲۰ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP