نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه در دمشق برگزار می شود

نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه در دمشق برگزار می شود
چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک پیگیری همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سوریه روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته ( 22 و 23 آذر ماه ) در شهر دمشق پایتخت سوریه برگزار می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا ، ریاست طرف ایرانی را در این کمیسیون ' علی نیکزاد ' وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و طرف سوری را ' محمد نضال الشعار' وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه بر عهده خواهد داشت.

دست یافتن به راهکارهای ارتقاء روابط دو جانبه و پیگیری راه های افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف و گسترش بیش از پیش سطح همکاریها به خصوص در زمینه اقتصادی و مبادلات تجاری میان تهران – دمشق از مهم ترین اهداف برگزاری کمیسیون مزبور است.

هیاتی برای برگزاری کمیسیون مشترک پیگیری همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سوریه به ریاست سید' علی لطفی زاده' قایم مقام وزیر راه و شهرسازی دوشنبه شب وارد دمشق می شود.

نیکزاد نیز روز سه شنبه برای افتتاح رسمی این کمیسیون وارد دمشق می شود.

ایران و سوریه همچنین برای افزایش مبادلات تجاری خود اقدام به تشکیل کمیسیون عالی همکاری های دو کشور نیز کرده اند که ریاست آن از طرف ایران بر عهده معاون اول رییس جمهوری و از طرف سوریه بر عهده نخست وزیر این کشور است و هر سال جلسه آن در پایتخت های دو کشور برگزار می شود.

آخرین نشست کمیسیون دو کشور اسفند ماه 89 در ایران برگزار شد و قبل از آن نیز در 10 اردیبهشت ماه 89 در دمشق تشکیل شده بود.

دو طرف سطح پنج میلیارد دلار را به عنوان افق همکاری های اقتصادی در نظر گرفته اند.

اکنون میزان مبادلات دو کشور حدود 500 میلیون دلار است و این رقم جدای از صادرات خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران به سوریه به میزان 7/1 میلیارد دلار است.

وزیر راه و شهرسازی ایران در جریان سفر به سوریه و برگزاری کمیسیون مزبور دیدار و گفت و گوهایی را نیز با مقام های بلندپایه و وزرای سوریه انجام خواهد داد.

۲۱ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP