هیات مالزیایی از طرح های سرمایه گذاران خارجی در سیرجان بازدید کرد

هیات مالزیایی از طرح های سرمایه گذاران خارجی در سیرجان بازدید کرد
هیات مالزیایی از طرحهای سرمایه گذاران خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بازدید کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیر منطقه ویژه اقتصادی سیرجان روز یکشنبه در نشست مشترک این هیات با مسوولان این شهرستان گفت: هم اکنون 400 میلیون دلار طرح توسط سرمایه گذاران بخش خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان در دست اجرا است.

'عباس سلیمانزاده' مجموع سرمایه گذاری انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان را هزار و 200 میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: هم اکنون 38 واحد فعال تولیدی و صنعتی با اشتغالزایی دو هزار و 500 نفر در این منطقه وجود دارد.

وی از در دست اقدام بودن شش واحد تولیدی در این منطقه خبر داد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی سیرجان اولین منطقه ویژه اقتصادی کشور است که برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی راه اندازی شده است.

سلیمانزاده خاطرنشان کرد: این منطقه در20 سال گذشته توانسته علاوه بر زیرساختهای لازم برای تجارت و اقتصاد 40 واحد تولیدی و صنعتی را به صورت فعال پذیرا شود و با 50 کمپانی ایرانی و خارجی ارتباطات تجاری، بازرگانی و اقتصادی داشته باشد.

وی با ابراز رضایت از حضور هیات مالزیایی در این منطقه عنوان کرد: هم اکنون این منطقه آماده مشارکت در ساخت نیروگاه برق بوده و زیرساختهای آن نیز آماده است.

رییس گروه تولید کنندگان مالزی هم با ابراز رضایت از سفر به سیرجان و مثبت ارزیابی کردن پیشرفتهای صنعتی، تولیدی و اقتصادی منطقه ویژه سیرجان و مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان گفت: ما پس از مشورت و رایزنی های لازم در مرحله اول برای ساخت نیروگاه برق در منطقه ویژه سیرجان و سپس سایر مناطق سیرجان همکاری می کنیم.

'مصطفی منصور' اظهار داشت: دو کشور مسلمان مالزی و ایران بهتر می توانند در سرمایه گذاری و اقتصاد مشارکت کنند.

مسوول گمرک سیرجان هم در ادامه این نشست گفت: سالانه از این گمرک 12 هزار تن کالاهای غیرنفتی به ارزش 65 میلیارد تومان به کشورهای اروپایی، آسیایی و غربی صادر می شود.

'سیدجلال حسینی' تصریح کرد: در سال 40 هزار تن کالاهای مورد نیاز کارخانجات به ارزش 96 میلیون دلار وارد می شود و تجارت اقتصادی ما با همه تحریم ها، بسیار مناسب و گسترده است.

 

۲۱ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP