معاون وزیر راه و شهرسازی:جذب سرمایه اصلی ترین رویکرد نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی است

معاون وزیر راه و شهرسازی:جذب سرمایه اصلی ترین رویکرد نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی است
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:معرفی پروژه ها با هدف جذب سرمایه از رویکردهای اصلی وزارت راه و شهرسازی درنمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی محسوب می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی،نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته از 26 آذرماه جاری به مدت چهارروز درمصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می شود.

'احمد صادقی' با اشاره به حجم پروژه های در دست اجرای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت : اگر بخواهیم برای اجرای این پروژه ها تنها به اعتبارات دولتی اکتفا کنیم ، اتمام آنها سال ها به طول می انجامد و بر همین اساس هدف ما در نمایشگاه‌هایی مانند نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی ، معرفی فرصت های سرمایه گذاری و دعوت از بخش خصوصی برای مشارکت فعال در اجرای آنها است.

مدیرکل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور جذب سرمایه و تسریع در اتمام پروژه‌های زیربنایی را نیازمند برنامه‌ریزی دقیق دانست و افزود: جذب تسهیلات داخلی و خارجی به منظور گسترش زیربناهای حمل ونقل در کنار انعقاد قراردادهای لازم از مأموریت‌های مورد توجه این شرکت محسوب می شود.

به گفته وی براساس ماده 214 قانون برنامه پنجم توسعه دولت موظف است به منظور افزایش کارآمدی واثر بخشی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با رعایت قانون روش‌های اجرایی مناسب را با پیش‌بینی تضمین‌های کافی از طریق سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی را به کار گیرد.

وی ادامه داد: احداث پنج‌ هزار کیلومتر راه‌آهن یک خطه و سه هزار کیلومتر دو خطه، احداث دو هزار 500 کیلومتر آزادراه جدید و تبدیل دو هزار کیلومتر بزرگراه به آزاد‌راه، احداث سه هزار و 400 کیلومتر بزرگراه،‌احداث دو 600 کیلومتر راه اصلی جدید و بهسازی دو هزار 100 کیلومتر راه اصلی موجود از اهداف برنامه پنجم توسعه در بخش حمل و نقل است.

صادقی تصریح کرد:در بسیاری از این طرح ها دولت آمادگی واگذاری کامل طرح را از طریق BOT به بخش غیر دولتی در قالب قانون مشارکت بخش غیردولتی در طرح‌های عمرانی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود:نیاز کشور به سرمایه‌گذاری وسیع در ابعاد و حوزه‌های مختلف و سهم امروز هشت‌ درصدی بخش حمل‌ونقل و پنج درصدی مسکن از تولید ناخالص داخلی کشور و بازدهی بالا و قابل اعتماد این دو گویای ظرفیت‌های مناسبی برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در این بخش‌ها است که در کنار مزیت‌های ذکرشده می‌تواند انگیزه لازم برد- برد سرمایه‌گذاران را فراهم کند.

۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP