رییس فدراسیون تولیدکنندگان مالزی: از وجود مجتمع مس سرچشمه کرمان شگفت زده شدم

رییس فدراسیون تولیدکنندگان مالزی: از وجود مجتمع مس سرچشمه کرمان شگفت زده شدم
رییس فدراسیون تولید کنندگان مالزی در بازدید از مجتمع مس سرچشمه در استان کرمان گفت:‌ از وجود این صنعت عظیم در این منطقه شگفت زده شدم.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، 'مصطفی منصور' روز دوشنبه در حاشیه بازدید هیات بلند پایه مالزیایی از روند استخراج و تولید مس در این مجتمع در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مساله قابل تحسین است که مس با کیفیت بسیاربالا در این مجتمع تولید می شود.

وی ادامه داد: تصور نمی کردم شهرستان رفسنجان و استان کرمان با وجود چنین مجتمع عظیمی در رقابت با کشورهای دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد و درصدر تولیدکنندگان مس جهان باشد.

منصور اظهار داشت: پیش از سفر به استان کرمان از پتانسیل بالای معدنی و کشاورزی این استان اطلاع چندانی نداشتم.

وی تصریح کرد:‌ بی شک این ظرفیت ها را به مسئولان مالزی انتقال خواهم داد.

رییس فدراسیون تولید کنندگان مالزی بیان کرد: امیدواریم ضمن مذاکره و عقد قرارداد با مسئولان صنایع مس، بتوانیم محصول نهایی تولیدشده در این مجتمع را وارد کشور مالزی کنیم.

همچنین معاون توسعه و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، آشنایی با ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف را از اهداف حضور این هیات عالی تجاری مالزی به این استان دانست.

'ابراهیم علوی' با اشاره به وجود منابع معدنی غنی در ایران از جمله 40 نوع ماده معدنی در استان کرمان خاطرنشان کرد: چنین ظرفیت هایی در کمتر کشوری وجود دارد.

وی در خاتمه گفت:‌ با وجود تحریم ها علیه ایران، توانسته ایم در زمینه های صنعت و معدن پیشرفت های خوبی داشته باشیم.

۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP