مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و لبنان تاکید کرد

مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی بر توسعه روابط  تجاری و اقتصادی ایران و لبنان تاکید کرد
صادق اکبری مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی، توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و لبنان را بسیار مهم بر شمرد و از عزم مقامات عالی دولت ایران برای تقویت و توسعه روابط دو جانبه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران ،اکبری افزود :  امضاء و اجرایی شدن موافقتنامه‌های "تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری"، "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف" و "همکاری‌های گمرکی" و تفاهم نامه کمیته مشترک سرمایه گذاری  با لبنان فضای مناسبی را برای فعالیت سرمایه‌گذاران آن کشور جهت فعالیت در ایران فراهم نموده است .


وی ضمن تشریح مزایا و مشوق‌های قانون تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی ایران از گسترش همکاری‌های بانکی و بیمه‌ای با لبنان استقبال و بر تبادل هیاتهای اقتصادی بخش خصوصی با مشارکت و همکاری اتاق های بازرگانی تاکید و اظهار امیدواری کرد  که در سفرهای آتی هیاتهای لبنانی ملاقات و مذاکره با اتاق های استانی و بویژه استان خوزستان در دستور کار قرار گیرد.


عبدالطیف فواز رئیس لبنانی شورای بازرگانان ایران و لبنان نیز بر اهمیت گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو جانبه تاکید و افزود :در ایران فرصت‌های سرمایه‌گذاری متعددی وجود دارد که با اطلاع رسانی صحیح به تجار و سرمایه‌گذاران لبنانی آنها  می‌توانند نسبت به سرمایه‌گذاری در ایران اقدام نمایند.


 وی بر اجرایی شدن موافقتنامه‌‌های امضاء شده بین ایران و لبنان از جمله موافقتنامه‌های تجارت آزاد و ترجیحات تجاری تاکید و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای را موجب رشد و شکوفایی اقتصاد آن کشورها، دانست.


اکبری در پایان خاطر نشان کرد: در سطح مقامات عالی کشورهای ایران ،ترکیه ،سوریه ،لبنان و عراق تفاهماتی برای توسعه همکاریهای منطقه ای صورت گرفته که در آینده به عنوان یک اتحادیه و بلوک اقتصادی منطقه ای شاهد همکاریهای چند جانبه خواهیم بود.


لازم به ذکر است در ترکیب هیات اقتصادی مذکور نمایندگانی از بخشهای  صنایع و مصالح ساختمانی ،کشاورزی ،باغداری ،مواد غذایی وخدمات فنی و مهندسی حضور داشتند. 

۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۷:۴۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP