معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی: پیش نیاز پنجره واحد ملی سرمایه گذاری اصلاح قوانین است

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی: پیش نیاز پنجره واحد ملی سرمایه گذاری اصلاح قوانین است
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش نیاز پنجره واحد ملی سرمایه گذاری در کشور را اصلاح قوانین دانست.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری  ایرنا، 'بهروز علیشیری' روز سه شنبه در چهارمین اجلاس مدیران عالی فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، افزود: پشت پنجره واحد ملی سرمایه گذاری، باید شفاف باشد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بهبود فضای کسب و کار در دستور کار همه مسئولان نظام است ،اظهار داشت: هم اکنون مشکل اصلی اقتصاد ایران موضوع فناوری اطلاعات و استفاده از شبکه گردش کار نیست بلکه این فقط بخشی از مشکلات است.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران یادآور شد: در صورتی که قرار باشدسهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور از 20درصد کنونی به 80 درصد افزایش یابد باید قوانین و مقررات ضمن اصلاح، شفاف سازی شوند تا زمینه های سرمایه گذاری در کشور افزایش یابد.

وی تاکید کرد: تجربه یک دهه گذشته نشان داده تاکنون در زمینه جذب سرمایه موفق نبوده ایم که به همین سبب اصلاح قوانین ضروری به نظر می رسد.

علیشیری تصریح کرد : با اصلاح قوانین در زمینه سرمایه گذاری می توانیم هزینه ها را کاهش دهیم،شرایط را رقابتی تر کنیم و کارایی سرمایه را در نهایت افزایش دهیم.

وی ادامه داد: اما پیش نیاز این مهم ایجاد پنجره واحد نیست زیرا در صورتی که هنوز قوانین اصلاح نشده باشند سرمایه ها پشت این پنجره خواهند ماند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: پنجره زمانی موفق عمل می کند که قوانین آنقدر شفاف عمل کنند که بتوان به راحتی به سرمایه گذار پاسخ داد.

به گفته علیشیری، در بیشتر مواقع به دلیل تنوع و تعدد قوانین موانع جدی برای سرمایه گذار ایجاد می کنیم.

وی با اشاره به فضای کسب و کار گفت: چهار سال است که بر روی فضای کسب و کار در حال کار مداوم هستیم تا لااقل جلوی سقوط این رتبه را در میان سایر کشورهای جهان بگیریم اما با تمام تلاشهای انجام شده باز هم سال گذشته سقوط رتبه کسب و کار را داشتیم.

وی ادامه داد: سایر کشورها همواره قوانین خود را بازنگری می کنند و از قوانین دست و پاگیر جلوگیری می کنند.

وی در پایان تاکید کرد: به سرعت باید برخی از قوانین نظیر قوانین تجارت، مالیاتی، گمرکی ،ثبت شرکتها و ... را در زمینه سرمایه گذاری اصلاح کنیم تا پنجره واحد ملی سرمایه گذاری بتواند در زمینه جذب سرمایه موفق عمل کند.

۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP