سرپرست معاونت اقتصادی استان فارس:احداث مجتمع خلیج فارس با ورود 170 میلیون دلار سرمایه خارجی

سرپرست معاونت اقتصادی استان  فارس:احداث مجتمع خلیج فارس با ورود 170 میلیون دلار سرمایه خارجی
دالوند سرپرست معاونت اقتصادی سازمان امور اقتصادی و دارایی استان فارس ضمن بازدید از پروژه احداث مجتمع تجاری، تفریحی و گردشگری خلیج فارس در استان فارس به عنوان یکی از پروژه های سرمایه گذاری خارجی در حال اجرا در این استان ،گفت : برای اجرای این پروژه تاکنون 170 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران  به نقل از روابط عمومی سازمان امور اقتصادی و دارایی استان فارس، دالوند در ادامه افزود: هزینه ساخت این مجموعه تاکنون 5500 میلیارد ریال برآورد شده است که در حدود 1700 میلیارد ریال آن از طریق سرمایه گذاری خارجی و مابقی به صورت تسهیلات بانکی و پیش فروش تأمین شده است.


وی همچنین ضمن اشاره به این موضوع که اجرای این پروژه تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، یادآور شد: همچنین تسهیلاتی به مبلغ 350 میلیارد ریال از سوی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است.


 سرپرست معاونت اقتصادی سازمان امور اقتصادی و دارایی استان فارس همچنین ضمن بیان این مطلب که این مجموعه دارای قسمتهای مختلف تجاری، هایپر مارکت، شهربازی، هتل، پارکینگ، رستوران و مجموعه فست فود می باشد تصریح کرد: با تکمیل و راه اندازی این مجتمع زمینه اشتغال به کار بیش از 400 نفر  فراهم می گردد که این امر تأثیر بسزایی در کاهش بیکاری در سطح استان خواهد داشت.


لازم به ذکر است فاز اول این مجموعه که شامل مجتمع تجاری، هایپر مارکت ، رستورانها و .... می باشد در بهمن ماه سالجاری به صورت آزمایشی افتتاح می گردد و در سال آینده رسماً بهره برداری فاز اول آن  انجام خواهد شد.

۲۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP