معضل زباله بابل با احداث کارخانه تولید برق از زباله رفع می شود

معضل زباله بابل با احداث کارخانه تولید برق از زباله رفع می شود
رئیس شورای اسلامی شهر بابل گفت: بابل و آمل به عنوان شهرهای پیشگام در کشور برای نخستین بار قرار است از این تکنولوژی برتر جهان با استفاده از سرمایه گذاری شرکت خارجی و حمایت استانداری مازندران و سازمان بازیافت مازندران برخوردار شوند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،رئیس شورای اسلامی شهر بابل گفت: با احداث کارخانه زباله سوز در این شهر، بخش عمده ای از مشکلات دفع زباله بابل و شهرهای ادواری رفع می شود.

حسین فلاح  درنشست مشترک شوراهای اسلامی شهرها و شهرداران بابل، بابلسر و آمل اظهار داشت: اگر بتوانیم این کار بزرگ را در شهرهای بابل و آمل و بابلسر به مرحله اجرا در آوریم موفقیت بزرگ برای شهرهای استان محسوب می شود.

وی افزود: بابل و آمل به عنوان شهرهای پیشگام در کشور برای نخستین بار ار قرار است از این تکنولوژی برتر جهان با استفاده از سرمایه گذاری شرکت خارجی و حمایت استانداری مازندران و سازمان بازیافت مازندران برخوردار شود.

علی بابایی، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای مازندران نیز از بررسی دقیق و فنی و حقوقی پیش نویس قرارداد تبدیل برق از زباله شهرستانهای بابل، آمل و بابلسر با شرکت خارجی خبرداد.

وی گفت: سازمان سرمایه گذاری خارجی موافق انعقاد این قرارداد بوده و به واسطه اینکه مازندران با مشکل جدی زباله مواجه بوده باید با دقت و بررسی بیشتر، نسبت به نهایی کردن قرارداد اقدام کنیم.

علی قاسمی، رئیس شورای اسلامی شهر آمل هم گفت: با توجه به وضعیت زباله در  مازندران که بصورت لاینحل باقی مانده و با دستور رئیس جمهور در سفر استانی در جهت حل مشکل زباله، خوشبختانه با پیگیرهای استاندار و دیران استانی زمینه جهت ساخت کارخانه تولید انرژی برق از زباله مهیا شده است.

فرهاد عسکری، شهردار بابل نیز گفت: از مهم ترین مشکلات شهرهای شمالی کشور که از گذشته همیشه گریبانگیر این شهرها بوده مشکل دفع بهداشتی زباله بوده که بواسطه شرایط خاص جغرافیایی و تراکم بالای جمعیت و نزدیک بودن این شهرها و کمبود زمین دارای قابلیت لازم جهت اختصاص به این موضوع با معضل دفع بهداشتی زباله روبرو هستند.

عسکری با تاکید بر استفاده از نیرو و امکانات بومی در اجرای این پروژه بیان داشت: طبق توافقات صورت گرفته شرکت خارجی موظف است برای استفاده حداکثری از توان داخلی کشور در اجرای پروژه از خدمات، تجهیزات، کالاها و منابع شرکتهای ایرانی استفاده کند.

وی افزود: طبق قرارداد شرکت، کارفرما مسئول حفظ محیط زیست بوده و متعهد است در جریان مدیریت پسماند نسبت به تخلیه استاندارد پسماند گاز، آب، سرباره کوره، رفع سر و صدا، دود و بوی زننده اقدام کند.

شهردار بابل اظهار امیدواری کرد: با احداث کارخانه زباله سوز و بهره برداری از آن بخش عمده ای از مشکلات دیرباز دفع زباله شهر بابل و شهرهای ادواری حل و با تولید برق از زباله بهترین استفاده از زباله های شهری که نوعی سرمایه و طلای کثیف بوده رفع شود.

در پایان مقرر شد، هریک از شهرداریها و شوراهای اسلامی شهرهای طرف قرارداد اصلاحات ضروری مورد نظرخود را ظرف حداکثر یک هفته به سازمان همیاری شهرداریهای مازندران ارائه و سازمان بازیافت بلافاصله با تشکیل جلسه ای مشترک با حضور طرفین جهت اصلاح بندهای مورد نظر و نهایی شدن قرارداد توسط شوراهای اسلامی شهرها اقدام کند.

۲۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP