معاون برنامه ریزی استاندار کردستان: دولت از سرمایه گذاری خارجی در کردستان استقبال و حمایت می کند

معاون برنامه ریزی استاندار کردستان: دولت از سرمایه گذاری خارجی در کردستان استقبال و حمایت می کند
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار کردستان، جذب سرمایه گذاری را یکی از اولویت های استان دانست و گفت: مجموعه مدیریتی استان از حضور سرمایه گذاران خارجی در کردستان استقبال و حمایت می کند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، 'ارسلان ازهاری' در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان کردستان در سنندج جذب سرمایه گذاری به منظور ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان را یکی از اولویت های اصلی دولت در این استان دانست.

وی افزود: جذب سرمایه گذاری خارجی در جهت نیل به اهداف دولت در استان بسیار موثر است.

ازهاری جذب سرمایه گذاری در دولت های نهم و دهم در استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این روند مطلوب موجب رونق اقتصادی استان و ایجاد اشتغال شده و ادامه این روند همچنان مورد نیاز است.

وی در ادامه خواستار هماهنگی دستگاه های اجرایی در روند صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان شد و گفت: تمام دستگاه ها باید در این رابطه با هم هماهنگ باشند.

ازهاری با اشاره به اینکه مجموعه مدیریتی استان کردستان از سرمایه گذاران تا زمانی که خود بخواهند حمایت می کند، گفت: از بدو فعالیت تا مرحله تولید از سرمایه گذاران استان حمایت مادی و معنوی می شود.

وی در عین حال انتظار برخی از سرمایه گذاران را نیز غیر منطقی دانست و گفت: برخی از سرمایه گذاران انتظار دارند تمام مبالغ سرمایه گذاری را از طریق تسهیلات بانکی تامین کنند در حالی که باید بخشی از این مبالغ به صورت آورده اولیه تامین شود.

ازهاری حفظ وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی و سرمایه گذاری های موجود را بسیار سخت تر از جذب سرمایه گذاری جدید دانست و گفت: این وضعیت را باید با حمایت بیشتر از سرمایه گذاران حفظ کنیم.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار کردستان در ادامه به برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در استان کردستان در سال آینده اشاره کرد و گفت: این همایش با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سنندج برگزار می شود.

ازهاری بر هماهنگی و تعامل تمام دستگاه های ذیربط در برگزاری هرچه بهتر این همایش تاکید کرد و افزود: در این همایش باید ظرفیت ها و پتانسیل های استان کردستان را به بهترین نحو ممکن معرفی کرد.

۲۷ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP