ساخت بزرگترین مجتمع تولید قارچ، مربا و کمپوست خاورمیانه در ارومیه آغاز شد

ساخت بزرگترین مجتمع تولید قارچ، مربا و کمپوست خاورمیانه در ارومیه آغاز شد
عملیات ساختمانی بزرگترین مجتمع تولید قارچ، مربا و کمپوست خاورمیانه، روز شنبه با حضور جمعی از مسوولین و مقامات محلی در ارومیه آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در مراسم کلنگ زنی این مجتمع  گفت: این مجتمع با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریال در زمینی به مساحت هفت هکتار، با 100 سالن و دو واحد سردخانه در شهرستان ارومیه اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: این واحد در زمان بهره برداری برای 400 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند.

اصغری اضافه کرد: این واحد که در سه مرحله ساخته می شود سالانه هشت هزار و 640 تن قارچ و یکهزار و 800 تن مربا تولید خواهد کرد.

وی اظهار کرد: کمپوست و مربای قارچ ، مربای گردو و کنسرو انواع میوه از دیگر تولیدات این واحد خواهد بود که پیش بینی می شود 75 درصد تولیدات آن به خارج از کشور صادر شود.

اصغری گفت: چهار میلیون یورو ازسرمایه گذاری این طرح توسط یکی از ایرانیان مقیم خارج از کشور تامین می شود.

استان آذربایجان غربی یکی از استان های مستعد کشور در بخش تولیدات زراعی ، باغی و دامی است که سالانه افزون بر 5/5 میلیون تن انواع محصولات یاد شده در آن تولید و روانه بازار می شود.

این استان همچنین به لحاظ صنایع غذایی یکی از استان های برتر ایران اسلامی است که سالانه نزدیک به 5/3 میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در آن فراوری، بسته بندی و عرضه می شود.

۲۷ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP