در دیدار علیشیری با سفیر هند ، بر گسترش روابط اقتصادی ایران و هند تاکید شد

در دیدار علیشیری با سفیر هند ، بر گسترش روابط اقتصادی ایران و هند تاکید شد
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با سریواستاوا سفیر جمهوری هند در تهران ملاقات کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در این دیدار افزود: با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور ایران و هند هم اکنون فرصت مغنتمی است که روابط اقتصادی و تجاری دو کشور ارتقا یابد .


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به موافقتنامه های "تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری "و" اجتناب از اخذ مالیات مضاعف"  تاکید کرد: ایران برای ارتقای روابط اقتصادی با هندوستان هیچ محدودیتی ندارد.


وی با اشاره به روند مثبت خصوصی سازی و افزایش شاخص بورس در کشورمان ،یادآور شد: افزایش شاخص بورس ایران در مقایسه با سایر کشورها نمایانگر این است که بازار بورس ایران می تواند به عنوان یکی از گزینه‌های برتر سرمایه گذاری مطرح شود.


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی  تصریح کرد: اکنون زمان مناسب برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک میان بخش‌های خصوصی ایران و هند فرا رسیده است.
وی در عین حال خاطر نشان کرد : فهرستی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی که مطالعات امکان سنجی و اقتصادی آنها به انجام رسیده است را به شرکتهای هندی جهت سرمایه‌گذاری ارائه خواهیم کرد .


علیشیری در پایان از سرمایه‌گذاران هندی دعوت کرد، ضمن سفر به ایران برای بررسی زمینه همکاری مشترک دو کشور ،در پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی کشورمان سرمایه‌گذاری کنند.


سریواستاوا سفیر جمهوری هند در تهران ضمن اشاره به اشتراکات و علائق دو ملت ایران و هند یادآور شد:دولتمردان هندی به این اشتراکات اهمیت زیادی می‌دهند و برای گسترش روابط دو ملت در همه زمینه‌ها برنامه ریزی می‌کنند.


وی در ادامه ضمن موفقیت دانستن برگزاری همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری در ایران  و حضور سرمایه گذاران هندی در این همایش  تاکید کرد : باید از ظرفیت‌های همکاری بخوبی استفاده کنیم بخصوص هند در حوزه انرژی و توسعه صنعتی ، معدن، فولاد زمینه‌های خوبی برای گسترش همکاری‌ها دارد.


لازم به ذکر است اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است که با رشد متوسط بیش از 8 درصد، طی سالهای گذشته به قدرت بزرگ اقتصاد جهانی تبدیل شده است و اکنون با تولید ناخالص داخلی 3.611 تریلیون دلار و ذخایر ارزی بیش از 275 میلیارد دلار ،از شرکای اصلی جمهوری اسلامی ایران در آسیا محسوب می شود.

 

۳۰ آذر ۱۳۹۰ ۱۷:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP