مدیرعامل منطقه آزاد قشم: مجوز سرمایه گذاری درقشم دو روزه صادر می شود

مدیرعامل منطقه آزاد قشم: مجوز سرمایه گذاری درقشم دو روزه صادر می شود
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با راه اندازی مرکز سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم و تجمیع بخش های مختلف تصمیم گیری، مجوز سرمایه گذاری در این منطقه اقتصادی دو روزه صادر می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از  ایرنا، 'اسفندیار حیدری پور' درکنفرانس رادیو و تلویزیونی با حضور خبرنگاران و عکاسان رسانه های داخلی و خارجی افزود: با تمهیدات و برنامه ریزی های انجام شده، درآینده زمان صدور مجوز برای سرمایه گذاری در این جزیره به 24 ساعت کاهش خواهد یافت.

وی تسریع در امور خدماتی، کاهش زمان ثبت شرکت ها، ارایه بسته های تشویقی و آگاهی بخشیدن به سرمایه گذاران از معافیت 20 ساله مالیاتی را بخشی از اهداف مهم راه اندازی مرکز سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم اعلام کرد.

مدبرعامل منطقه آزاد قشم قوانین سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد قشم را مناسب توصیف کرد و یادآور شد: سرمایه گذاران خارجی بدون مشارکت با شرکای ایرانی می توانند در بخش های مختلف منطقه آزاد قشم سرمایه گذاری کنند.

حیدری پور در بخش دیگری از این کنفرانس با اشاره به وجود ذخایرعظیم نفت و گاز در قشم تصریح کرد: قشم درچند سال آینده به قطب تاثیرگذار اقتصادی کشور در زمینه نفت و گاز تبدیل خواهد شد.

وی همچنین در زمینه فعال سازی سایت سوخت رسانی به کشتی های عبوری درخلیج فارس گفت: با نصب مخازن مربوط به سایت سوخت رسانی بندرسلخ در منطقه آزاد قشم، این سایت از شرایط 95 درصدی سوخت رسانی به کشتی های عبوری در خلیج فارس برخوردار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از توسعه بخش گردشگری با صدور شش فقره مجوز ساخت هتل پنج ستاره در قشم به عنوان بخش دیگری از برنامه های این سازمان نام برد و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه را با توجه به پتانسیل های بالای گردشگری در این منطقه مقرون به صرفه دانست.

وی توجه به عملیات اجرایی پروژه عظیم پل خلیج فارس و طرح جامع ارتباطی خلیج فارس در قشم را از اهداف سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد و خاطرنشان کرد: با راه اندازی این پل و اتصال ریلی و جاده ای قشم به سرزمین اصلی، فصل نوینی از فعالیت های کلان اقتصادی در منطقه رقم خواهد خورد.

خبرنگاران و تصویربرداران افزون بر 40 شبکه رادیو و تلویزیونی از داخل و خارج ایران به مدت دو روز از روند فعالیت های اقتصادی و پتانسیل های سرمایه گذاری و گردشگری جزیره قشم بازدید کردند.

۴ دی ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP