کیش و قشم به عنوان دو قطب سرمایه گذاری خارجی در ایران معرفی شدند

کیش و قشم  به عنوان دو قطب سرمایه گذاری خارجی در ایران معرفی شدند

     در نشستی که در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با مدیران عامل مناطق آزادبرگزار شد، مقرر گردید مناطق آزاد قشم و کیش به عنوان مناطق آزمایشی سرمایه گذاری خارجی در ایران معرفی شوند.
    بنا به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، در این نشست ریاست سازمان سرمایه گذاری  دکتر بهروز علیشیری، سامان قاسمی سرپرست دفتر سرمایه گذاری های خارجی و حسین سلطانی نیا مشاور وزیر و نماینده تام الاختیار وزارت بازرگانی در اجرای پروژه نمونه و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و نمایندگان مدیران عامل مناطق آزاد ایران نیز حضور داشتند.
 در این جلسه دکتر بهروز علیشیری  ضمن اشاره به شرایط کنونی و موانع موجود در مناطق آزاد در جذب سرمایه های خارجی به ضرورت اتخاذ تصمیمات در رفع این موانع تأکید نمود.  علیشیری  در ادامه پیشنهاداتی با ذکر شاخصهای بااهمیت جهت بسترسازی مناسب در جذب سرمایه گذاری خارجی و رفع مشکلات کنونی ارائه کرد که مهمترین آن شامل بررسی و مطالعه درخصوص نیروی انسانی، چگونگی مالکیت برای سرمایه گذار خارجی در مناطق آزاد، دسترسی به بازار، معافیتهای مالیاتی و تجهیز زیر ساختهای مورد نیاز  این مناطق و تامین مواد اولیه می باشد .
علیشیری یادآور شد : این شاخصها جزء مهمترین مسائل در جلب نظر سرمایه گذاران خارجی و مزیتهای مناطق آزاد نسبت به سرزمین اصلی می باشند.
     در ادامه این نشست سلطانی نیا اظهار داشت:  لازم است این شاخصها در دو منطقه آزاد به عنوان نمونه بررسی شود تا بتوان بسته سیاستی جامعی را برای کلیه مناطق آزاد تهیه و به تصویب هیات دولت رساند. وی همچنین به دستاوردها و فعالیتهای اخیر مناطق آزاد در ایجاد مزیتها و تسهیلات برای سرمایه گذاران خارجی اشاره نمود که ایجاد دو بانک مستقل در این مناطق از جمله این دستاوردها می باشد.
     در پایان مقرر گردید کمیته ای شامل نمایندگان مناطق آزاد کیش و قشم و نمایندگان سازمان سرمایه گذاری تشکیل شود و ضمن بررسی مشکلات موجود، راهکارهای رفع موانع را بررسی و اعلام نماید.

۲ خرداد ۱۳۸۸ ۱۶:۱۱
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP